Nieszczęście w nieszczęściu

REKLAMA

Nieszczęściem obecnej prezydentury jest to, że jest ona całkowicie niespodziewana. Nie oczekiwał jej sam Duda, nie oczekiwali politycy PiS z prezesem na czele, nawet pisowska publiczność była radośnie zaskoczona, że jednak się udało (zaś przywódca Hejterjugend został nagrodzony wysokim miejscem na listach wyborczych).

43-letni zaledwie człowiek, polityk z trzeciego rzędu, o urzędniczych doświadczeniach, o zerowej charyzmie, o zgoła niesenatorskiej aparycji, o umiejętnościach dalece niewystarczających do pełnienia tak eksponowanej pozycji, przydający sobie powagi niezręcznymi określeniami („niezłomny”), wreszcie niesamodzielny i całkowicie podporządkowany swojemu mentorowi, usiłuje teraz grać rolę prezydenta. Najlepiej jak umie, ale przede wszystkim w zgodzie z oczekiwaniami.

Te wszystkie okoliczności sprawiają, że wpadek zaliczył od sierpnia więcej niż Platforma przez 8 lat (odwracam tu zabawną laudację posła Sztandery, który przypisał Dudzie więcej sukcesów w polityce zagranicznej niż Platformie przez 8 lat), zaś pozycję stanowczego i niezłomnego usiłuje budować niemądrym uporem (ma w tym zresztą zapewne udział i mentor). Tylko tym można tłumaczyć fakt, że najprostsze możliwe rozwiązanie, jakim była zmiana dnia inauguracji obrad Sejmu zostało przez niego odrzucone. Nie, bo nie. Habemus dixit, zatem cała Polska, ba, cala Europa ma się dostosować do woli pana prezydenta, który tupnął.

Czarno to widzę, zwłaszcza gdy PiS przejmie ostatecznie władzę. Prezydent wszystkich Polaków da nam jeszcze popalić.

Paweł Wimmer

Oryginał tutaj (tytuł od redakcji):

Nieszczęściem obecnej prezydentury jest to, że jest ona całkowicie niespodziewana. Nie oczekiwał jej sam Duda, nie…

Posted by Pawel Wimmer on 11 listopada 2015

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

11 Komentarze

 1. Co to się z ludźmi porobiło. To nie jest czasem ten dziennikarz z PCKuriera? To on się i na polityce zna?
  Znam takiego speca od Linuxa. Co do polityki to zawsze się mylił. I też był (jest?) lewicowym antychrystem.

 2. FB dlaczego, jeśli tylko ktoś napisze coś z czym się nie zgadzasz, to musisz go obrażać? Nie nauczyli cię kultury wypowiedzi?

  • Jak bym się zgadzał, inaczej bym to komentował. Ale to jest zwykły hejt i tylko tak to można komentować.
   I o co ci chodzi z tą kulturą wypowiedzi? Gdzie widzisz jej brak.?

   • no i FB w końcu się przyznał, że jest zwykłym hejterem 🙂
    […]Ale to jest zwykły hejt i tylko tak to można komentować.[…]
    FB, wiadomo, że nie o to ci chodziło w Twojej wypowiedzi, ale na przyszłość postaraj się pisać bardziej dokładnie. i tak ilość wylewanej przez Ciebie nienawiści jest taka, że czasami trudno w miarę inteligentnemu człowiekowi zrozumieć „co autor miał na myśli”. emocjonalność wypowiedz zakłóca zazwyczaj jej logikę. A Ty przecież tak dbasz o „logikę” 😛

    • Nie rznij głupa. Ja przynajmniej przekonuję w sposób racjonalny i poparty faktami.

     A co to jest jak nie hejt?
     …polityk z trzeciego rzędu, o urzędniczych doświadczeniach, o zerowej charyzmie, o zgoła niesenatorskiej aparycji, o umiejętnościach dalece niewystarczających do pełnienia tak eksponowanej pozycji…
     Twierdzenie nie poparte dowodami, obrażające miliony wyborców pana Prezydenta Dudy.

     I z logiką mi tu nie wyjeżdżaj, bo nie masz pojęcia o czym mówisz. Inaczej potrafiłbyś stworzyć przynajmniej jeden poprawnie działający program. A obaj wiemy, że nie zdziałałeś nic. Po prostu kiepsko u ciebie z logiką.

     • Rozumiem, że „Komoruski, pachołek Rosji, zdrajca który zamordował prawowitego prezydenta” (cytaty z transparentów jakiejś tam miesięcznicy) to jest tylko dozwolonaa krytyka według ciebie?

     • Janko już odpowiedział za mnie 🙂 dzięki 🙂
      a tak a propos… kto w tej sytuacji „rżnie głupa”?
      zaś co do działających programów 🙂 część działa jeszcze do tej pory, mimo, że od ponad 10 lat nie piszę oprogramowania sensu stricte. działa też jeszcze kilka stronek dedykowanych.
      wybacz więc koziołku… to co piszesz ma z logiką tyle wspólnego, co Kaczyński z prawdomóstwem.

 3. Belfrowi father bossie do pięt nie dorastasz. Wystarczy przypomnieć, że juz po katastrofie w Smoleńsku przewidział, że Gowin jest piątą kolumną w PO. Od dawna przewidywał, że SLD i Ruch Palikota stracą mandaty w sejmie. I także to, że cyrk smoleński będzie podstawą bytu PiS.

 4. Janko 🙂
  to z dawna wiadomo, jeszcze za czasów Jasia Marysi 🙂 każdy konserwatysta w łonie PO to kryptoPiSowiec. gdyby PO pozbyło się ich wszystkich w tamtym czasie to lepiej by na tym wyszło. mogłoby to nawet, paradoksalnie, spowodować wzrost notowań PO, bo wyborcy PO mają dość tych konserwatystów.

 5. Jak zwykle okazuje się, że „jak Kali ukraść krowę, to jest dobry uczynek”, więc nawet najgorsze wyzwiska pod adresem byłego prezydenta hejtem nie były, zaś jakakolwiek krytyka Dudy hejtem jest. Bardzo dobrze to pokazuje, jak niewiele ma wspólnego pisowska retoryka z logiką.

 6. Należy pamiętać, że Andrzej Duda jest tylko namiestnikiem Kaczyńskiego w pałacu prezydenckim. Traktowanie go jako samodzielnego prezydenta to podstawowy błąd logiczny krytyków Andrzeja Dudy. On tylko wykonuje polecenia prezesa.
  Wczorajsza sytuacja związana z zagadkową rozmową Dudy z Ewą Kopacz to bardzo dobrze wyjaśnia. Zapytany przez dziennikarzy prezydent Duda mówi, że w związku ze złożeniem dymisji umówił się z premier Kopacz w pałacu, a jakiś czas potem kancelaria prostuje, że premier Kopacz nie otrzymała zaproszenia do pałacu. Prosta sprawa, to nie Duda tupnął, ale tupnął Kaczyński.
  I w tej mierze nie do końca się zgadzam z diagnozą Pawła Wimmera, który jest dziennikarzem nie tylko „komputerowym”, ale też ekonomistą.

Komentowanie jest wyłączone.