Prognoza

REKLAMA

Cytat z pewnego forum:
Polska jest zabezpieczona instytucjonalnie przed głupotą rządu. Nie mogą bardziej się zadłużać niż pozwala im konstytucja. Nie mogą wydawać na co chcą – bo budżet Polski jest oparty na wydatkach stałych, zapisanych i gwarantowanych ustawami. W Polsce rząd ma minimalne pole ruchu. Żeby spełnić wyborcze obietnice muszą się zadłużyć – a nie mogą, bo próg konstytucyjny jest blisko. Więc potną koszty gdzie będą mogli żeby dać ludziom te 500 zł na dzieci. Nic innego nie będą mogli zrobić, bo nie ma jak. Więc gospodarczo rządy PIS-u wcale nie muszą być groźne.
Groźne jest co innego. Groźne jest to że mają duże społeczne oczekiwania od różnych pseudo-patriotów i różnych pokrzywdzonych przez los oszołomów że „muszą coś zrobić żeby było lepiej” . A zrobić nic nie można, bo jakby było można, to by już dawno ktoś z tym coś zrobił. Więc stoją przed murem oczekiwań które sami podsycali, ale w żaden sposób nie mogą ich spełnić.
Co zrobią żeby wyjść z twarzą z tej sytuacji i odwrócić uwagę elektoratu ? Najpierw będą mówili że nie mogą nic zrobić bo im PO przeszkodziła. Po jakimś roku ta wymówka się wyczerpie. I wtedy wejdą w spory ideologiczne. Będą szukali haków na przeciwników politycznych żeby zwalić na nich winę. Mogą obrazić Putina i zaryzykować konflikt z Rosją licząc że Rosja nie ośmieli się zaatakować NATO a oni pozostaną bezkarni – ale odwrócą na długo uwagę od własnych działań lub ich braku. Mogą rozpocząć rozdawnictwo kościołowi, udając że robią to dla kościoła i zyskując tym jego przychylność – a w rzeczywistości licząc na to że ludzi to wkurzy i rozpocznie się medialna zadyma która odwróci uwagę od ich obietnic. Mogą pójść w spory ideologiczne, gender, aborcję, wyszukiwanie pedałów i ruskich agentów – wszystko żeby tylko odwrócić uwagę od siebie i pokazać że żyjemy w ciągłym zagrożeniu wewnętrznym i zewnętrznym, i że oni jako PiS muszą się temu ciągle przeciwstawiać.
I to naprawdę jest groźne.
No i to że zmarnujemy 4 lata które mogły by być wykorzystane na jakieś reformy i naprawienie finansów publicznych państwa. Pis tego nie zrobi, bo jest zakładnikiem kościoła, związków zawodowych i swojego elektoratu – które są takim reformom przeciwne.

Oryginał tutaj:

Pojawia się wiele wypowiedzi na temat tego, co nas czeka w okresie najbliższych czterech lat. Oto jedna z nich…

Posted by Zrobimy wszystko, aby Pis nie wrócił już do władzy on 11 listopada 2015

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

20 Komentarze

 1. Coś się zrobić da.
  Ja bym nie waloryzował emerytur. Dzieci są najważniejsze.
  Aha. I emerytom przed 60-tką nie zezwalać na dodatkową pracę.

 2. PiS nie waloryzował emerytur, więc zapewne i teraz nie będzie. Biorąc jednak pod uwagę, że mediana emerytur to około 2000 zł, czyli połowa emerytur to 2 tysiące lub mniej, a coroczne rewaloryzacje emerytur to około 30 – 40 zł, to i tak nie starczy na dodatek 500 zł.
  Zaś większość emerytów, którzy dorabiają, pomaga swoim dzieciom i wnukom, więc taka rada spowoduje de facto szkodę dla dzieci. Dla firm zatrudnianie emerytów (zwykle na umowach o dzieło i zleceniach) to obniżanie kosztów pracy, więc zakaz zatrudniania emerytów nie dość że złamie zasady wolnego rynku, to zwiększy koszty pracy, a co za tym idzie ceny, to z kolei wzrost inflacji…
  Jednym słowem niech żyje ignorancja pisowskich wyborców. 😀

  • Z najnowszych danych ZUS, wynika, że w styczniu tego roku emerytów było już 4,993 mln
   Nowe dodatki miałyby objąć około 3 mln dzieci. Tak więc stówkę można uszczknąć, co zmniejszy koszty
   Jeśli chodzi o zatrudnianie emerytów, to panie Wiesławie! Głównie zatrudnia się ich na pełne etaty, bo mają grupy inwalidzkie i państwo do takich stanowisk dopłaca. Inaczej jest z innymi pracownikami. (zwykle to ich się zatrudnia na umowy śmieciowe). Jeszcze inna sytuacja jest z takimi emerytami jak pan. Stosunkowo młodzi ludzie zdolni do pracy a pobierający emeryturę, to prawdziwy balast dla społeczeństwa. W tym przypadku podjęcie pracy powinno skutkować całkowitym zawieszeniem emerytury.

   • Nie można uszczknąć stówki, bo rewaloryzacja nie jest tak wysoka. Nawet prezes Kaczyński nie ma takiej władzy, dopóki nie unieważni konstytucji i nie koronuje się na króla.
    Teza o tym, ze większość emerytów ma grupy inwalidzkie jest kłamliwa. Emeryci to nie jest to samo, co renciści. Emerytów z orzeczeniem niepełnosprawności jest kilka procent, warto czasem zajrzeć do faktów, a nie tylko do przemówień prezesa. Renciści zaś dostają renty z powodu własnej niepełnosprawności. Renta nie ma zastąpić im pracy, ale choć w części zrewaloryzować utratę zarobków. Górnik po wypadku nie zarobi na powierzchni nawet połowy tego, co zarabiał wcześniej. Tym bardziej, że najczęściej czeka go najpierw długi okres rekonwalescencji, a potem proces zdobywania nowych kwalifikacji. Jeśli ktoś chciałby takim ludziom zabrać prawo do pracy, to jest wyjątkową komunistyczną łajzą.

    • Ja proszę pana, mówię o emerytach, nie rencistach. Mnóstwo emerytów, już po 60-tym roku życia załatwia sobie orzeczenie o niepełnosprawności.Uzyskanie takiego uprawnienia daje wiele konkretnych korzyści finansowych. Mogą korzystać np. z ulg podatkowych przy zakupie leków, odpisać koszt wyjazdu na turnus rehabilitacyjny, odzyskać część wydatków na przystosowanie mieszkania do swoich potrzeb, korzystać z parkingów dla niepełnosprawnych,dodatek pielęgnacyjny itp.
     W przypadku osób niepełnosprawnych mających orzeczony stopień niepełnosprawności dofinansowanie na te osoby przysługuje pracodawcy również wtedy, kiedy mają one ustalone prawo do emerytury.
     Szerzej
     http://www.se.pl/pieniadze/dla-firmy/korzysci-z-zatrudnienia-osoby-niepenosprawnej_256772.html
     Ale pan jako porządny obywatel RP, mam nadzieję, że nie skorzysta z tej wiedzy.
     Mój znajomy pracuje jako ochroniarz. W tym roku skończy 80 lat. Ma orzeczony stopień niepełnosprawności. Jako jedyny w firmie pracuje na pełny etat, bo firma dostaje dofinansowanie. Pozostali pracownicy są na umowach śmieciowych i drżą o pracę, bo w każdej chwili mogą ją stracić. Rotacja jest duża. Mój znajomy się z tego śmieje, bo jak twierdzi dopóki mu zdrowie pozwoli to nigdy go nie zwolnią. Oczywiście, poglądy ma identyczne jak pan.

     PS
     Stówkę można uszczknąć, ponieważ emerytów jest prawie 2 razy więcej niż dzieci.
     Dzisiejszy elektorat PiS to na pewno nie emeryci.No, może garstka patriotów.

     • Bzdury i kłamstwa. Elektorat PiS to w dużej mierze emeryci. Wystarczyło oglądać wieczór wyborczy. Były wyniki badań. Najstarsi i najmłodsi wyborcy zapewnili PiSowi zwycięstwo. Kłamstwo drugie to niby masowe uzyskiwanie orzeczenia o niepełnosprawności, to nie PRL. Dziś nie dostaje się tego za pół świniaka. Wystarczy spojrzeć do danych GUS.

   • Kompletne bzdury. Pomyliłeś fatherku emerytów z rencistami. Jesteś typowym pisowskim ignorantem. Wcześniejsze emerytury, do których pijesz to głównie górnicy, wojskowi, policjanci i nauczyciele. I nie poszli na emeryturę w związku z inwalidztwem. Poszli dlatego, że płace nie zachęcały ich do zostania w pracy. Policjanci i wojskowi najczęściej pracują na etaty w agencjach ochrony, ale nie stoją na straży w Biedronce, ale pracują tam, gdzie potrzebne jest przeszkolenie z bronią. To i tak stanowiska niedostępne dla większości bezrobotnych. Nauczyciele zaś najczęściej dorabiają na zleceniach lub korepetycjach.
    Zastanów się następnym razem zanim walniesz podobną bzdurę. Bo jeśli to nie bzdury, a świadome kłamstwa, to będziemy wnioskować by adsministracja cię usunęła.

    • Odpowiedź masz wyżej.
     Jeśli chce się coś powiedzieć, to wcześniej należałoby się do tej odpowiedzi przygotować.Powinieneś przeprosić. Nikt nigdy nie udowodnił mnie kłamstwa, dlatego, że ja do każdej odpowiedzi się przygotowuję. Jeśli gospodarz chce mieć rzeczowe dyskusje, powinien wywalić takich Janków. Twoja obecność tutaj znacznie zaniża poziom debaty.
     Ale oczywiście to wola gospodarza.

     • […]Nikt nigdy nie udowodnił mnie kłamstwa[…]
      Tutaj kolejny raz udowadniam Ci kłamstwo jako, że wielokrotnie udowadnialiśmy Ci kłamstwa, a Ty wtedy przestawałeś uczestniczyć w wątku i czekałeś na następny. tak samo było na spieprzajdziadu, tak samo na dobrepanstwo i tak samo na naszepanstwo. ciekawe jak będzie tutaj…

 3. Dorabianie przez emerytów pozwala im na utrzymanie odpowiedniej stopy życiowej. Proponujesz wprowadzenie ich w granicę ubóstwa? Dorabiają głównie ci emeryci, którzy mają niską emeryturę.

 4. nasz znany i lubiany Father Boss znowu zachowuje się jak prezes i strzela sobie w stopę. Przez kolano. już nieważne, że prosił się sam o udowodnienie mu kłamstwa, o to, że chce doprowadzić Polskę do ruiny. ale nie wiem czy zauważyliście, o co naprawdę ma pretensję do rządu PO? o podwyższenie wieku emerytalnego! bo w ten sposób PO zabrało PiSowi tą możliwość i tym samym ograniczyło pole manewru finansowego aby zapewnić 500 zł gdzie indziej.

  • skoro nie są za PiS to jest to najlepsze co może ich spotkać 😛 już nie wiem czy tutaj, czy na NP, ale FB już obiecywał tajne przesłuchania w małych tajnych klitkach 🙂

 5. The Man: Ostatnie ostrzeżenie. Po raz kolejny widzimy kłamstwa, którym przeczy statystyka. Osoby używające retoryki prezesa Kaczyńskiego (Polska w ruinie) będą usuwane.

  • Panie Belfer.
   Kłamstwa wypadałoby udowodnić.
   Ja ze swojej strony nie muszę nic udowadniać. Zycie pokazuje nam kto ma rację.
   Za tego bloga, będzie pan się kiedyś wstydził.
   Z równym powodzeniem może pan napieprzać się z papieża.
   Nie wiem co mnie podkusiło, żeby udzielać się w tej pańskiej szczujni.
   Ten blog nie zasługuje, aby tu zaglądać. I jeszcze nabiłem statystykę wejść.
   Pozwoli pan że ja zadecyduję, czy chcę tu być.
   Żegnam nieczule.
   A lemingi zapraszam do dyskusji na naszepanstwo.pl, tam przynajmniej jest wolność słowa (jeszcze).

 6. hehe 😉
  1. […] Kłamstwa wypadałoby udowodnić.[…] właśnie zostały udowodnione. przecież sam doskonale wiesz, że „polska w ruinie” to kłamliwy chwyt kampanii wyborczej nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.
  2. […] Ja ze swojej strony nie muszę nic udowadniać. Zycie pokazuje nam kto ma rację.[…] no właśnie. życie pokazało jak to jest z tym „polska w ruinie, kiedy zajęli się tym ludzie urażeni tym kłamstwem. a Ty, jeśli zarzuca Ci się kłamstwo to wypadałoby jednak udowodnić.
  3. […] Za tego bloga, będzie pan się kiedyś wstydził.[…] tylko jeśli zakmniesz go po cichu w małym pokoiku ze służbami, tak jak obiecywałeś komuszku.
  4. […] Z równym powodzeniem może pan napieprzać się z papieża.[…] tutaj nikt nie ma ochoty wchodził w konflikt z papieżem. wręcz odwrotnie. To PiS, kościół toruński i polska hierarchia kościelna wchodzi z spór z papieżem, bo nie chce się dostosować do jego wytycznych.
  5. […] Nie wiem co mnie podkusiło, żeby udzielać się w tej pańskiej szczujni.[…] sam siebie podkusiłeś mając nadzieję, że będziesz mógł spokojnie kłamać i naginać prawdę tak jak wszędzie do tej pory. całe szczęście jest jednak inaczej. jeśli jednak będziesz zachowywać się poprawnie. tzn. oczywiście wyrażać swoje zdanie, ale nie wolno kłamać, zafałszowywać prawdę, obrażać innych. jeśli zastosujesz się do tych zasad to serdecznie zapraszamy. jeśli nie – […] Żegnam nieczule.[…]
  6. […] A lemingi zapraszam do dyskusji na naszepanstwo.pl, tam przynajmniej jest wolność słowa (jeszcze). […] jak widzisz z powodu tej Twojej „wolności słowa” ludzie stamtąd uciekają. bo spam, chamstwo i fałszowanie prawdy nigdy nie było u nas w modzie.

Komentowanie jest wyłączone.