W jakim kraju żyjemy?

REKLAMA

W jakim kraju żyjemy

Ano w takim, w którym wychodzi byle pokurcz, nie zajmujący w Polsce żadnego znaczącego stanowiska, i oznajmia, że zabierze tyle i tyle tym a tym. Oświadcza również, że ministrowie rządu jednogłośnie i bez szemrania wyrazili zgodę na oddanie horrendalnych nagród na cele charytatywne, przy czym sam wskazuje, na jaki. Nic dziwnego, że w tle słychać wybuch śmiechu dziennikarza, który najwyraźniej już po pierwszych słowach pokurcza zrozumiał, że koń by się uśmiał, więc człowiek tym bardziej nie jest w stanie się powstrzymać. No, ale plus jest taki, że dziennikarz mógł się roześmiać bezkarnie, bo w Korei Północnej za wyśmianie Kima zostałby od razu rzucony psom na pożarcie, a w Rosji za wyśmianie słów Putina jeszcze tego samego dnia walczyłby w gułagu ze szczurem o skórkę chleba.

Żyjemy w kraju, w którym tysiące idą na ochronę pasożyta – odkąd sięgam pamięcią, prezes żyje na garnuszku podatnika – i szkodnika – odkąd pamiętam, prezes nie zrobił niczego dobrego dla Polski i zawsze ostatecznie więcej z niego szkody niż pożytku. A dlaczego musi być poseł chroniony? Bo podobno jego zdrowie, życie i kondycja wymaga ochrony. Normalnie skarb narodowy. Nieważne, że część społeczeństwa (zapewne większa) uważa inaczej i nie zgadza się na to, by z ich podatków pokrywano koszty ochrony zwykłego posła, który przez całe swoje życie nie przepracował ani jednego dnia w pocie czoła. Dla mnie nie jest on taki bezcenny. Skoro dla swoich wyznawców jest, to niech płacą za jego ochronę z własnych pieniędzy – z tych, które dostają w ramach wypłaty. Niech wyciągną swoje MasterCard i wystukując PIN niech powiedzą ze szczerym uśmiechem: ochrona prezesa bezcenna. Łatwo się się szasta cudzymi pieniędzmi.

Żyjemy w kraju, w którym społeczeństwo godzi się, by władza śmiała się mu w oczy i robiła z ludzi idiotów. Wystarczyła obietnica 500+, by do władzy dopuszczono bandę idiotów, chamów, buraków i wariatów, którzy teraz już nie mają zahamowań, by okradać państwo.

5/5 - (14 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.