Z pamiętnika Zatroskanej Obywatelki

REKLAMA

Jestem zatroskaną obywatelką. Jak każda zatroskana obywatelka (i każdy zatroskany obywatel), a śmiem twierdzić, że jest nas znacznie więcej i nie jestem tu jakimś wyjątkiem, zaczynam swój dzień od włączenia kanału stacji informacyjnej i szukania odpowiedzi na pytanie, czym dziś zaskoczy mnie Prawo i Sprawiedliwość? I wierzcie mi, po upływie ponad roku rządów PiS nadal potrafi zaskoczyć. W zależności od dnia może podnieść ciśnienie, sprawić, że człowiek poczuje się zażenowany faktem, że taką ma władzę nad sobą albo też będzie się śmiał z kolejnego głupiego wyskoku jakiegoś przedstawiciela tej partii, bo nieszczęściem dla niej jest to, że w swoich szeregach zebrała umysły niezbyt lotne, nieświadome swojej nielotności. Chociaż… prawda jest taka, że tę samą sytuację, której głównymi aktorami są członkowie Prawa i Sprawiedliwości, można rozpatrywać z różnych punktów widzenia i za każdym razem można osiągnąć zgoła odmienny rezultat emocjonalny.

Za przykład weźmy wystąpienie Ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza, na 53 Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Teoretycznie nie było to wystąpienie oficjalne, ale to nie powstrzymało naszego ministra od zwołania konferencji prasowej i przekazania swoich złotych myśli w miejscu, w którym spotkało się ponad 30 głów państw i szefów rządów, 50 ministrów spraw zagranicznych, 30 ministrów obrony i wielu dyplomatów, ekspertów, biznesmenów i dziennikarzy, którzy lotem błyskawicy mogli puścić te znamienne słowa w świat. Antoni Macierewicz w jednym zdaniu zawarł wszystko:

NATO jest jedynym sposobem powstrzymania agresji rosyjskiej, której kolejne etapy od 2008 roku były symbolizowane takimi dramatycznymi wydarzeniami jak agresja na Gruzję w 2008 r., jak tragedia smoleńska w 2010 r., w której poległo 2 prezydentów RP i całe dowództwo, jak wreszcie agresja na Ukrainę.

Interpretacja pierwsza w wykonaniu Zatroskanej Obywatelki: O kurrrrr…de! Co on bredzi? Leki przestały działać, bo za słabe, czy dziś ich w ogóle nie wziął, bo nie jest możliwe, aby człowiek o zdrowych zmysłach, odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju, kusił los, oskarżając sąsiedni kraj o zamordowanie dwóch prezydentów w Smoleńsku! Kraj, który może nas przełknąć bez popijania… O kurrrr…de! Chyba to nie jest wypowiedzenie wojny?! No maksymalnie się zdenerwowałam!

Interpretacja druga w wykonaniu Zatroskanej Obywatelki: Matko Boska! A ten znowu swoje i to na międzynarodowym zgromadzeniu. Siedem lat i ciągle ta sama melodia, ale tym razem oficjalnie, jako minister. Tylko ręce załamać już można! Co cały świat sobie pomyśli? Ale wstyd, Matko Boska!

Interpretacja trzecia w wykonaniu Zatroskanej Obywatelki: No to Antek znów dał czadu! Hehehe. Pośmiewisko na cały świat, dobrze, że nie pierwszy raz, ludzie już wiedzą, z czym mają do czynienia. Pewnie tam nie jeden w myślach ryczy ze śmiechu, a ten, co się nie śmieje, pewnie modli się przerażony, by nie spotkać Antoniego na korytarzu. Bo, nie daj Boże, poprosi o pomoc ze Smoleńskiem. A na drugi dzień wszyscy dowiedzą się, że byle chrząknięcie to odpowiedź pozytywna. Oj, Antek, Antek, gdzie się nie pojawisz, od razu weselej. Taki z ciebie jajcarz nie z tej ziemi. Ciekawe, czy inni mają podobne poczucie humoru jak Polacy? No nic, jutro pewnie pojawią się jakieś nowe memy z naszym narodowym dawcą radości. Hehehe.

Prawo i Sprawiedliwość niewątpliwie dostarcza nam, zatroskanym obywatelom, rozrywki. Bo jest o czym mówić w kolejce do lekarza, w pociągu czy w autobusie. Na skwerku też można wdać się w ostrą dyskusję w zależności od tego, czy trafi się na zwolennika PiS (tym można nieźle krwi napsuć) czy na przeciwnika (w tym widzi się towarzysza niedoli, który zawsze pokiwa głową ze zrozumieniem i oddali się równie strapiony tym, co dzieje się w kraju nad Wisłą).

Tak więc jako zatroskana obywatelka postanowiłam dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami. Melduję się na posterunku, zawsze czujna, zawsze gotowa, z palcami na klawiaturze.

1.6/5 - (33 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.