A na imię miałaś właśnie Beata…

REKLAMA

Wyborcy, którzy tak kochali premier Beatę, dziś mogą śpiewać znana piosenkę Laskowskiego. Oto odeszła ich ukochana pani premier, odeszła do innych odpowiedzialnych zadań.

Dziś pozostał mi po Tobie smutek,żal

Ciekawy był wczorajszy przebieg zdarzeń. PO wystąpiła z wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Szydło. PiS po debacie, w której de facto nie bierze udziału, odrzuca wniosek opozycji i Szydło zachowuje stołek. Są kwiatki i uścisk prezesa, a wszystko tylko po to, by zmusić Szydło do rezygnacji kilka godzin później. Nie żal nam Beaty, ale spora część elektoratu pisowskiego będzie zawiedziona.

Wiadomo, że pan prezes lubi poniżać ludzi. Im bardziej sprowadzi kogoś do poziomu linoleum, tym lepiej. A wczoraj miał dylemat. Czy zagrać na nosie Grzesiowi Schetynie, czy też dokończyć deptanie Beci, którą grillowano w PiS już od ładnych paru dni.

Dlaczego chcecie mnie odwołać?

Z sejmowej trybuny pani Szydło zadawała pytanie opozycji, a jak się okazało, tak naprawdę było to zakamuflowane pytanie do prezesa. Becia ryczała całą noc, spuchła bidulka od płaczu, a PiS ją przypiekł i tak.

Był to pierwszy strategiczny błąd Kaczyńskiego. Pokazał wszystkim, a w tym zagranicy, że Szydło była nędznym premierem i że PiS ją obronił tylko i wyłącznie na złość opozycji. Upodlił Szydło najbardziej, jak tylko potrafił. Najpierw wiele dni politycy jego partii dawali do zrozumienia, ze dni Szydło są policzone. Potem ją obronili, a kilka godzin później została zmuszona do rezygnacji nie w pałacu prezydenckim wobec prezydenta jak to zwykle z premierami bywa, ale u prezesa przed jego kotem. Suweren się wkurzył. A na dodatek na premiera pan prezes desygnował bankstera, bogacza, przedstawiciela elit, które przecież sam prezes mówił, że doprowadziły Polskę do ruiny. Teraz bankster i bogacz będzie suwerenowi podwyższał podatki, ceny prądu, gazu i wody. Łyknęli by to, gdyby to Becia im powiedziała, że tak trzeba. Ale bankster szkolony za granicą do niszczenia Polski?

Kaczyński jest mistrzem w poniżaniu swoich własnych ludzi, a Becię przeczołgał tak, że nawet szmata do podłogi jest w lepszej kondycji. Czy to jednak wyjdzie mu na zdrowie. Miejmy nadzieję, że nie.

Przypomnijmy dziś memy, których bohaterką byłą ciepła sołtysowa, zwyczajna pisowska Beata, najlepszy premier od czasów Mieszka Pierwszego. 😉

4.7/5 - (6 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.