Antywirusy

REKLAMA

Antywirusy

PiS napisał ustawę w sprawie jednego wirusa. W Polsce w ostatnich latach epidemie już się zdarzały – ptasia, świńska, i czort wie jaka jeszcze, grypa. O epidemii gruźlicy i ospy w czasach gomułkowskich nie wspomnę. Nikt wtedy odrębnych ustaw nie pisał. Dziś jednak rządzi PiS – formacja intelektualnie upośledzona, chamska i perfidna, która lansuje się nawet na epidemii.

Znawcy tematu twierdzą, że ustawa w ogóle nie jest potrzebna. Wszystkie bowiem zapisy i uprawnienia (przymusowe leczenie, kwarantanna, procedury szpitalne czy użycie wojska) są już w ustawach o przeciwdziałaniu chorobom zakaźnym i o zarządzaniu kryzysowym. Wystarczyło dodać koronawirusa do listy chorób i git.

No, ale PiS musiał pokazać suwerenkowi, że coś robi, choć tak naprawdę, oprócz mielenia ozorem, nie robi nic. Nie kupił np. respiratorów dla oddziałów zakaźnych, choć wiadomo, że chorzy mają kłopoty z oddychaniem. Szumowski podał liczbę miejsc w szpitalach, ale nie powiedział czy są to miejsca wolne, czy, w razie czego, będzie się je dopiero zwalniać, wywalając innych chorych na bruk?

Ustawa nic nie mówi o finansowaniu. A to znaczy, że z kosztami zmierzą się przede wszystkim samorządy lokalne. Żeby było śmieszniej, zakazuje się dochodzenia odszkodowań za straty, jakie samorządy poniosą realizując tę ustawę. Wypisz wymaluj jak z deformą oświaty, gdzie ogromne koszty jej finansowania spadły na społeczności lokalne.

PiS za to rozdaje kasę na 13 i 14 emerytury. Dofinansowania służby zdrowia nikt nie zauważy w swoim portfelu. Tym suwerenka przekupić się nie da. Żadna propagandowa ustawka nie zmieni faktu, że ten rząd nie ma zielonego pojęcia, co robić w obliczu epidemii. Brakuje wszystkiego – oddziałów zakaźnych, personelu. Receptą ma być ustawa, zmuszająca prywatne firmy do produkcji tego, co rząd im nakaże. No to niech Kaczyński już dziś przymusi przedsiębiorców do produkcji respiratorów. Fakt, że nie ma na nie licencji, ani nie istnieje linia produkcyjna, to szczegół. Dacie radę popaprańcy.

5/5 - (7 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. Dlaczego PiS nie uchwalił ustawy, że koronawirus nie istnieje, więc nie ma z powodu zarażenia nim chorych? Byłoby taniej i bez problemu moglibyśmy się ogłosić zieloną wyspą w morzu epidemii! ;-D

Komentowanie jest wyłączone.