Bareja na nowo

REKLAMA

Bareja na nowo

Podczas spotkania przedwyborczego Stanisław Piotrowicz z PiS odwiedził Koziegłowy. Jeden z wyborców zapytał, a może raczej skrytykował, przekaz medialny pisowskiej telewizji, potocznie zwanej w Polsce Kurwizją od nazwiska Jacka Kurskiego. Jeśli ktoś nie wie, to Jacek Kurski pełni dziś taką rolę, jak za komuny Maciej Szczepański zwany „Krwawym Maćkiem”. Warto też przypomnieć, że Piotrowicz to prokurator komunistyczny w okresie stanu wojennego. Otóż pan prokurator tak odpowiedział na zarzuty, że telewizja operuje prymitywnym, nachalnym i propagandowym językiem:

Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uważać, że przekaz razi ludzi inteligentnych, bo tak ubieram te sformułowania. Ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz winien trafić do wszystkich, do możliwie jak najszerszej ilości Polaków. (Stanisław Piotrowicz)

Bareja na nowo

W słynnym już filmie Stanisława Barei zatytułowanym „Alternatywy 4” była podobna scenka:

To jest bardzo proste. Ja to panu zaraz wytłumaczę proszę pana. Ja to państwu zaraz wytłumaczę. Więc po pierwsze, państwo są ludźmi inteligentnymi i dlatego ja z państwem mogę mówić wprost. Mogę pewne rzeczy nazywać po imieniu. Tak proszę państwa, po imieniu. Czy pan sobie na przykład zdaje sprawę, kto ogląda telewizję? Proszę pana myśmy robili badania. Wie pan co się okazało? Okazało się, że sześćdziesiąt procent ludzi nie rozumie dziennika. W związku z tym do tych ludzi trzeba mówić inaczej, trzeba mówić w ten sposób, żeby oni to zrozumieli. Trzeba pewne rzeczy nie ukrywam tego, nawet zawoalować. A poza tym ludzie nie myślą. Ludzie nie myślą. Im się wydaje, że tylko oni oglądają telewizję. Proszę pana, przecież my jesteśmy doskonale obserwowani. Nie tylko przez przyjaciół, przez wrogów też. Na przykład tacy Amerykanie jak się dowiedzą, że my mamy trudności z produkcją mięsa to wie pan co się dzieje? Proszę pana, na całym świecie ceny mięsa idą tak w górę. I my za to mięso potem też musimy płacić takie ceny. A jeżeli my te trudności przedstawimy jako przemyślane działanie, to wtedy to w nikim nie wzbudza podejrzenia. (Tow. Winnicki, Alternatywy 4)

Przypomniała to Joanna Szyborska na naszym Fanpage’u facebookowym. I za to serdecznie dziękujemy, bowiem zestawienie tych dwóch cytatów dobitnie nam pokazuje, czym tak naprawdę jest partia Kaczyńskiego. Nowym wcieleniem PZPR. Partią budującą nową komunę, PRL BiS.

5/5 - (7 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.