Zwyczajni bohaterowie

REKLAMA

Zwyczajni bohaterowie

Dziś w Warszawie grupa zwyczajnych ludzi, szarych obywateli powstrzymała marsz neonazistów wspieranych przez policję. To byli zwyczajni bohaterowie. Czy przyszłoby komuś do głowy parę lat temu, że po Warszawie będą maszerować faszyści z oddaniem chronieni przez policję?

No pasarán

No pasarán – nie przejdą. Te słowa dziś krzyczeli obywatele, którzy w akcie odwagi i poświęcenia stanęli na przeciw oddziałów policyjnych i neonazistów. Część oddziałów policji była przygotowana niczym ZOMO – długie pałki, hełmy z osłonami, ochraniacze na tułów i ramiona oraz akrylowe bojowe tarcze. Tak rząd pisowski niszczy demokrację. Chroni faszystów, rozpędza przeciwników. Odradzający się faszyzm w Polsce to problem, który staje się głośny od przynajmniej dwóch lat.

Faszyści i policja jedna koalicja

Bella ciao to pieśń włoskich partyzantów walczących z faszyzmem, która powstała około roku 1942. Melodia została zapożyczona z pieśni ludowej najemnych robotników rolnych, autor słów jest anonimowy. Współcześnie Bella ciao jest najbardziej znaną pieśnią antyfaszystowską. Dziś śpiewali ją ludzie, którzy zatrzymali faszystów. W ostatnich tygodniach pieśń tę przypomniał serial hiszpański La casa de papel

zdjęcia: kadry z relacji online – oko.press i inne

5/5 - (6 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.