Jasina jak malina

REKLAMA

Niedawno miałem do czynienia z dyskusją na Facebooku, w której pojawiła się kwestia patriotyzmu i działania na rzecz ojczyzny. Co przynosi ojczyźnie korzyść? I tak dziwnie zdarzyła się też poniższa historia. Kilka dni temu Tadeusz Deszkiewicz, jeden ze społecznych doradców prezydenta Dudy i od 2016 prezes Radia RDC, napisał na Facebooku taką oto notatkę.

Nazwał „zdemenciałymi archeocelebrytkami” kobiety, uczestniczki Powstania Warszawskiego. Na screenie widać, że ten wpis spotkał się z aprobatą Łukasza Jasiny, rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na marginesie sprawy warto dodać,że Tadeusz Deszkiewicz ma 69 lat, więc można zacząć się zastanawiać nad tym, czy on również nie zalicza się do grona archeocelebrytów. A jeśli jeszcze nie, to kiedy do tego grona wstąpi? Obrażanie bohaterek Powstania Warszawskiego, które rzekomo nasza obecna władza czci szczególnie, wygląda słabo. A jeszcze gorzej wygląda to, że chamski wpis polubił Łukasz Jasina, jak by nie patrzeć osoba oficjalna, przedstawiciel rządu, rzecznik MSZ.

Zapytał go na Twitterze Krzysztof Luft. Nie zauważyłem, by doczekał się wyjaśnień. To nie jest fejk, to nie jest pomyłka. To jest reakcja przedstawiciela rządu na chamską obrazę uczestniczek Powstania. Czy to było działanie na korzyść naszej ojczyzny? Wzmacniało Polskę?

* * *

Jednak to nie wszystko. 11 listopada w Kaliszu miało miejsce bulwersujące wydarzenie. Zjechali się tam ultraprawicowi działacze, ze znanym z Youtube Wojciechem Olszańskim i antysemitą Piotrem Rybakiem na czele. Podczas demonstracji wzywano do zabijania Żydów, krzyczano antysemickie hasła i spalono replikę średniowiecznego Statutu Kaliskiego Henryka Pobożnego. Policja nie reagowała, bowiem przedstawiciele miasta nie rozwiązali tego zgromadzenia (to oficjalne wyjaśnienie). Wiemy, że prokurator nie zezwolił na zatrzymanie prowodyrów. Ale nie to jest istotne. Opinia publiczna czekała na jakąś reakcję władzy.

Jak widać doczekała się. Przedstawiciel władzy zareagował na oficjalnym koncie MSZ. To raczej zdumiewające. Czy Kalisz jest za granicą, że zajmuje się nim MSZ – pytali czytelnicy tego dość zaskakującego tweetu. Inni przedstawiciele rządu nabrali wody w usta.


Zdjęcie Łukasza Jasiny – Wikipedia. Tytułowa malina jest aluzją do Nagrody Złotej Maliny przyznawanej najgorszym filmom.

5/5 - (3 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.