Kolce białych róż

REKLAMA

Kolce białych róż

PiS o północy napadł na Sąd Najwyższy. Upadła ostatnia barykada niezależności sądów. Tym samym Kaczyński i jego sekta przejęła nadzór nad życiem politycznym i społecznym. Od dziś wynik każdych wyborów będzie zależeć od woli jaśnie panującego gnoma. Gdy coś przy urnach nie będzie mu się zgadzać, będzie mógł je zakwestionować. I co mu zrobicie? Od dziś żyjemy w kraju marzeń prezesa.

Jak to się stało, że dopuściliśmy do zniszczenia w Polsce demokracji i zdeptania swobód? Patrzyliśmy jak nasze prawa były sukcesywnie amputowane. Kawałek po kawałku, aż stanęliśmy nad przepaścią. Od niemal trzech lat ta faszystowska władza niszczy społeczeństwo obywatelskie, które stało na straży praworządności. Okazało się, że jest ono bardziej kruche, niż można było przypuszczać. Łatwo się zniechęca, nie widząc efektów swoich protestów.

Trudno mówić o błędach i słabych punktach obywatelskiego oporu. Widziała je jednak kaczystowska autokracja i w nie właśnie uderzyła i zwyciężyła. Zwycięstwo to jednak pozorne. Masowe protesty często zawodzą, bo są niszczone przez wrogów, którzy mają w swoich rękach wszystkie narzędzia władzy. One jednak nie znikają. Historia dowodzi, że wszystkie reżimy, dyktatury i autokracje zostały obalone przez zaledwie garstkę tych, którzy ocaleli po pogromach.

Przypomnijcie sobie „Solidarność ” pod koniec lat 80- tych XX w. Wygrała, choć była cieniem samej siebie z 1980 r. Tworzyła ją jednak garstka wiernych, którzy nie stchórzyli, nie sprzedali się, pozostali przy tych samych ideach. Dziś PiS wali w Lecha Wałęsę. Chce go zniszczyć dlatego, że to on zwyciężył ówczesny autokratyzm. Dziś potrzebna jest nam taka niezłomność i wiara. Dziś cofamy się o 30 lat. To samo co Wałęsę, Frasyniuka, Bujaka, Kuronia, Michnika i Rulewskiego czeka dzisiejsze społeczeństwo obywatelskie spod znaków KOD, Czarnego Protestu, Obywateli RP i wszystkich tych, którzy nie godzą się na obecne draństwo. Dziś nie jest czas urlopów, Pani I Prezes Sądu Najwyższego.

Od blisko trzech lat wolni Obywatele toczą walkę z barbarzyńcami. Toczą rewolucję, która, prędzej czy później, obali PiS. Dla Kaczyńskiego białe róże w dłoniach ludzi to symbol głupoty i nienawiści. Wścieka się na ich widok, bo się ich boi. Boi się ich kolców – kolców wolności.

5/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.