Kto sieje wiatr

REKLAMA

Kto sieje wiatr

Partia Kaczyńskiego od blisko czterech lat stawia się w roli obrońcy uciśnionych przez poprzednie rządy Polaków. Rozdaje 500+ na dzieci, daje emerytom dodatkową kasę w sam raz tuż przed wyborami, obiecuje gruszki na wierzbie. A przede wszystkim, czym aż tak mocno się w przekazie partyjnym nie chwali, daje ogromne pieniądze Kościołowi Katolickiemu. Dofinansowuje rozmaite pseudopatriotyczne inicjatywy hochsztaplera Rydzyka. Zatrudnia księży, gdzie tylko się da. W szpitalach, w wojsku, w policji, straży granicznej, a nawet w urzędach skarbowych. Nie ma państwowej instytucji, w której nie byłoby kapelana.

Kościół rewanżuje się niezwykle agresywną krytyką opozycji i wszelkich idei, które partia rządząca zwalcza. Duchowni okopują się w swojej oblężonej twierdzy, broniąc oszustów finansowych, pijaków, gwałcicieli i pedofilów. Oczywiście tylko tych w sutannach. Biskupi mataczą, kłamią i obrażają wszystkich nieposłusznych, którzy odważają się krytykować lub choćby zadawać pytania.

Tymczasem świat się zmienia. Polska też się zmienia na przekór zamordystycznej władzy, wspieranej przez zamordystyczny Kościół. Postawa Polaków się zmienia z roku na rok. Już tylko wyborcy PiS popierają finansowanie Kościoła przez państwo. A jest ich nie więcej niż 35%, licząc wraz z tzw. miękkim elektoratem. Ostatnie badania mówią, że 53% obywateli jest przeciw finansowaniu lekcji religii z budżetu państwa. Im lepiej wykształceni są ankietowani, tym mniej popierają religię opłacaną z budżetu. Średnio popiera to rozwiązanie 45% badanych. Przede wszystkim na wsi i w małych miasteczkach ściany wschodniej. Popierają głównie osoby słabo wykształcone i co zaskakujące: osoby niepracujące oraz te z najmniejszymi dochodami.

Jeszcze kilka lat temu tendencja była przeciwna. Reformatorzy, którzy postulowali likwidację funduszu kościelnego należeli do mniejszości. Ta mniejszość w ciągu ostatnich lat rosła. Zmieniły się poglądy Polaków na kluczowe sprawy światopoglądowe. Widać coraz bardziej ogromny kontrast pomiędzy wyborcami PiS a resztą społeczeństwa. Jak mówi przysłowie: kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Wydaje się, że Kościół Katolicki w Polsce właśnie zaczął zbierać efekty siania wiatru. Dokładną analizę znajdziecie w linku poniżej.

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,24769811,sondaz-nie-chcemy-placic-za-lekcje-religii.html

4.5/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.