Łuk triumfalny

REKLAMA

Łuk triumfalny

Nie jest dobrze. Po 10 miesiącach 2019 roku zebrano tylko o 6,3 proc. VAT-u więcej niż w zeszłym roku, podczas gdy nominalny wzrost PKB wyniósł ponad 7 proc. Za to akcyzy nie zebrano więcej nawet o jednego zyla. Luka VAT-owska rośnie jak wrzód na zadku Kaczyńskiego. Pryska kolejny mit o skuteczności PiS w walce z dziurą Vat. Tak jak zdechły w przedbiegach projekty Mieszkanie+ , milion elektrycznych samochodów czy 500+, który miał zapewnić wzrost liczby urodzeń i okroić strefę biedy (jest dokładnie na odwrót).

Na miejscu towarzysza wodza, naczelnika i posła bez żadnego trybu, Jarosława, już bym dzwonił po Banasia, pogromcę mafii VATowskiej, który dziś dzielnie stoi na straży niezależności NIK, mimo rzucanych oszczerstw, kalumnii i rozmaitych kłód pod nogi jego i syna. Zresztą PiS ze swoim Pancernym Marianem wdepnął w monstrualne gówno. Stanęli naprzeciwko siebie Mariusz (polej lufę) Kamiński, Jarosław (nic nie mogę) Kaczyński i Marian (skocz mi na pukiel) Banaś. Dwaj pierwsi chcą szurnąć po cichu tego trzeciego, ale nie wiedzą jak. Ja kibicuję Banasiowi i zagrzewam do dalszej walki. Jeszcze do niedawna Karczewski, Sasin i inne pisowskie barachło wynosiło Banasia na piedestały. Był taki kryształowy i niewinny. Poza tym Polak i katolik. Więc niech teraz Marian, twardy niczym skała, trwa w oporze, znosząc dumnie ataki pisowskiej szczujni. Niech da przykład suwerenkowi, co to właśnie Polak i katolik znaczy. Wszak Polacy nie gęsi i Banasia mają.

Za to ze wzruszeniem przyjąłem zapowiedź Mateusza M. wzniesienia w korycie Wisły łuku triumfalnego upamiętniającego Bitwę Warszawską 1920 r. Koryto to bardzo przemyślana lokalizacja, bo prezydent Warszawy nie ma prawa odmówić do niego dostępu. W związku z tym Pinokio będzie mógł w tym korycie ufajdać się do woli. Co do samego łuku, to niektórzy już wydziwiają, że jest symbolem na tyle uniwersalnym, że mógłby symbolizować nie tylko zwycięstwo polskiej armii w 1920 r., ale także obecny stan polskiej armii, która z łuków na razie nie strzela, ale z powodu braku pieniędzy na uzbrojenie wojska, pewnie do strzelania z łuków wróci.

5/5 - (1 vote)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. to wszystko najprawdziwsza prawda tyle że jest to wszystko bez znaczenia. Bez znaczenia albowiem ważne jest to w co wierzą wyznawcy sekty pisowskiej – a sekta pisowska nie wierzy nikomu i niczemu co kala świętość PiSu. A w TVPis tego nie powiedzą.

Komentowanie jest wyłączone.