Morawiecki musi przeprosić

REKLAMA

Pinokio to pikuś

Mateusz Morawiecki premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej – potocznie zwany Matołuszem lub Pinokiem – musi wyartykułować poniższe przeprosiny w głównych telewizjach informacyjnych.

Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie 15 września 2018 roku podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ciągu ośmiu lat.

Kłamstwo wreszcie zostało zatrzymane. Ale nie było to łatwe. Najpierw sąd odrzucił skargę PO, bo uznał, że premier nie jest kandydatem w wyborach. Sąd apelacyjny uznał, że jednak premier bierze udział w kampanii wyborczej i jeździ w tym celu po kraju. Nie musi być kandydatem by wspierać swoją partię. Należy bowiem do komitetu politycznego tej partii. Potem w kolejnej rozprawie sąd ustami sędziego „dobrej zmiany” stwierdził, że to tylko była taka retoryka wyborcza, a nie kłamstwo. Wreszcie sąd apelacyjny zakończył tę kompromitację prawa. Nie wszystkich sędziów PiS kupił i nie wszystkich zastraszył.

– Po czym poznać, ze Morawiecki kłamie?
– Mówi.

5/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.