Morda hipokryty

REKLAMA

Ostatnie afery z KNF, z synem Kamińskiego i klęska w starciu z UE o Sąd Najwyższy pokazują, że PiS to żaden walec gniotący wszystko wokół siebie, lecz chciwy tępy neptek. Na skutek tych zdarzeń w otoczeniu wodza coraz głośniej mówi się o przyspieszonych wyborach. Słupki poparcia lecą na pysk, więc sekta próbuje ratować co się da. Naczelnik Narodu nie jest jednak chyba zwolennikiem tego pomysłu. Nasz samozwańczy narodowy bohater, który wczoraj bohatersko zignorował obrady Sejmu doskonale pamięta łomot w przyspieszonych wyborach w 2007 roku. I nie zapomni tego do końca życia.

Wyborów więc chyba nie będzie. Będziemy mieć za to do czynienia z przyspieszonym gniciem tego łajdackiego układu. Obserwatorzy naszej sceny politycznej wątpią bowiem, by Kaczyński zdecydował się na antykorupcyjną i antynepotyczną czystkę w szeregach PiS, bo gdyby się zdecydował, musiałby spuścić do kibla ze dwie trzecie jego osobowego składu. Tylko że, przewidują analitycy, począwszy od afery bankowej i całego syfu z młodym Kamińskim każdy kolejny sygnał o pisowskiej korupcji czy nepotyzmie będzie widoczny coraz jaskrawiej. Będzie też o wiele bardziej oburzający i dłużej pamiętany przez obywateli. I to nawet tych, którzy jeszcze dziś, że oporami, Kaczyńskiego i PiS popierają.

Wszak nie kto inny tylko Kaczyński obiecywał likwidację właśnie tego typu patologii w Polsce. Dziś natomiast okazuje się, że ta sekta zgromadzona przy ogromnym korycie zaczyna jawić się, jako modelowy i niedościgniony wzorzec właśnie tych patologii, które Kaczyński obiecywał zwalczać – korupcja, nepotyzm, kolesiostwo. Marzę, by wielu z dotychczasowych zwolenników Kaczyńskiego doszło niedługo do wniosku, że PiS z krasnalem należy wykopać w kosmos, bo jedyne co potrafią, to kłamać i kraść bez żadnego umiaru i żenady. I nie pomoże Błaszczakom i Brudzińskim szukanie haków na opozycję. Ludzie już widzą, że PiS z żadnym złem nie walczy, a z jego szyldu wyziera morda sprzedajnego hipokryty.

5/5 - (13 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.