Szczyt klimatyczny

REKLAMA

Szczyt klimatyczny

Szczyt klimatyczny w Katowicach ledwie się zaczął, a ja już płonę ze wstydu za Dudę i marzę, by jak najprędzej się skończył. Ale będzie trwał aż dwa tygodnie. Niestety. Jego uczestnicy spotkali się w jednym z najbardziej zasmrodzonych miejsc Europy. Taki koszmarek na powitanie zgotowali im organizatorzy. Wysłuchali ponadto peanów Dudy na rzecz węglowej kopaliny, od której cały świat odchodzi, by za 12 lat w ogóle węgla już nie używać. Ale nie w Polsce, która ma zasobów na 200 lat* i ani myśli z wydobywania węgla rezygnować. Zresztą władza PiS nie ma żadnego pomysłu na to czym węgiel zastąpić w przyszłości. Zielonej energii u nas nie ma, bo to co było PiS już zdążył wykończyć.

Skansen węglowy

Świat po raz kolejny przekonuje się, że w środku Europy istnieje taki skansen o nazwie Polska, a prezydent tego skansenu bredzi jak po dopalaczach. Bo jak inaczej odebrać jego słowa, iż wydobycie i spalanie węgla nie szkodzi środowisku, klimatowi? Dla średnio rozgarniętego człowieka twierdzenie Dudy jest wbrew logice, o nauce nie wspominając. Ja wiem, że Duda być może tak nie myśli, tylko przedstawia linię partii. Co więc powinno się zrobić z takim prezydentem, z taką władzą?

Katowicki szczyt miał zrekompensować Dudzie kompromitację za 11 listopada, kiedy to na 100 lecie odzyskania niepodległości nie przybył nikt z wielkich tego świata. Zapowiadano więc obecność Angeli Merkel, prezydenta Macrona, a nawet Trumpa i Putina. Nie ma nikogo. Nikt nie chce dawać gęby pisowskiej żenadzie. Przemówienie Dudy było oparte na kłamstwie. Według niego w Polsce emituje się o 30 procent mniej dwutlenku węgla. Tak było do 2012 roku. Od kiedy PiS jest u władzy, emisja CO2 wzrasta. Duda i PiS mają w dupie klimat. Oni chcą władzy, a szczyt klimatyczny mający takiego gospodarza musi zakończyć się klęską. I za kilkadziesiąt lat naszym, obecnie małym, dzieciom odechce się żyć, bo do życia warunków po prostu nie będzie.


* To dlaczego rząd PiS o 100% zwiększył import węgla z Rosji? (przypis red.)

Ilustracja tytułowa – fragment grafiki Mirekis.

5/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.