Ostry cień Adriana

REKLAMA

Ostry cień Adriana

Prezydent, który został Adrianem

Za sprawą programu kabaretowego w odcinkach, w którym nikt nie pamiętał jak ma na imię, a prezes kazał go trzymać w poczekalni, został Adrianem i tak dziś o nim mówi większość Polaków. Nic nie znaczący człowieczek, który na wezwanie prezesa przyjeżdżał nocą na Nowogrodzką. W środku nocy przyjmował ślubowanie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, których wybrała z naruszeniem prawa jego partia. Takie były początki. I tak już zostało. Adrian.

Adrian, który został błaznem

Nawet w macierzystej partii przez kolejne lata nikt się z nim nie liczył. O wszystkim dowiadywał się na końcu. Prezes ostentacyjnie go lekceważył, co było wielokrotnie widoczne. Przez pięć lat zawetował 5 ustaw swojej partii (lub swojego rządu). Dwie z nich to były ustawy dotyczące SN i KRS, które zawetował w zasadzie tylko z powodu jawnego i publicznego lekceważenia, jakie okazywali politycy PiS. To była rozpaczliwa próba ratowania honoru, którego uratować się nie dało. W rezultacie zostanie zapamiętany z dyskusji na Twitterze z niejakim „Leśnym Ruchadłem”, filmem na Tik-Toku i beznadziejnego rapowania na Youtube.

Żenada to chyba drugie imię Dudy. Nie tylko zgadza się, by go poniżano, ale sam siebie również poniża. Nigdy jeszcze Polska nie była tak fatalnie reprezentowana na forum międzynarodowym. W tej dyskusji na profilu Dziennikarza, Pawła Wimmera pojawił się głos Grzegorza Grudzińskiego, który odpowiada miłośnikowi Dudy. Warto zacytować w całości, resztę można przeczytać na Facebooku.
Hmm, ordery dostają ludzie których lubi obecna władza, ludzie zasłużeni odmawiają przyjmowania.
Polityka historyczna czci morderców.
Wojsko nie ma żadnego sprzętu.
Energetyka oparta na coraz większej zależności od węgla, w dodatku sowieckiego. Polski leży na kupie bo nikt nie odważy się powiedzieć górnikom żeby przestali kopać bo takiego drogiego nikt nie kupi.
Energetyki jądrowej nie ma.
Prywatne instalacje wiatrakowe nie powstają. Ukrócono możliwość sprzedaży nadmiaru prywatnej energii firmom energetycznym.
Nikt w Europie nie traktuje Dudy poważnie.
Trump trzyma go na stojąco i dziękuje Polsce że chce płacić miliardy.
Polityka regionalna polega na jeżdżeniu do mateczników PiSu.
Wyborcy są spędzani na spotkania jak za PRLu.
Konstytucję łamał wielokrotnie i na pewno to jeszcze nie koniec.
Podpisuje cokolwiek podsunie Kaczyński bez czytania i namysłu.

Czy na pewno mówimy o tym samym człowieku?
Czy żyjemy w tej samej rzeczywistości?
Bo pan to chyba w jakiejś alternatywnej…

Ostry cień Adriana

5/5 - (6 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.