Pinokio musi sprostować

REKLAMA

Pinokio musi sprostować

Pinokio Morawiecki zaczął przepraszać za słowa, że Jacek Majchrowski nic nie zrobił w kwestii smogu. O tym, że jest kłamcą ogłosił w krakowskim dodatku Gazety Wyborczej, Dzienniku Polskim i Gazecie Krakowskiej. Dla analityków osoba Morawieckiego jest przypadkiem szczególnym. Zwracają oni uwagę, że człowiek, który chce rechrystianizować Europę sam jest pozbawiony uczciwości i honoru. Zauważają przy tym, że np. taki Mariusz Kamiński ma tylko jeden wyrok – trzech lat więzienia. I choć niby został ułaskawiony, to przecież żaden uczciwy obywatel nie uzna go za osobę godną zaufania publicznego.

Kamiński jednak za złamanie prawa odpowiedział tylko raz. Morawiecki w tej materii może pochwalić się lepszym osiągnięciem. Posiada już dwa wyroki sądowe i oba za to samo. Taki stan rzeczy prowadzi analityków do jednego wniosku: Morawiecki, jako polityk posługuje się kłamstwem. Czy znacie inny kraj, którego premier posiada prawomocne papiery zaświadczające, iż jest kłamcą? I to podwójnym? O takich ludziach jak Morawiecki mówi się, że działają w warunkach recydywy. Zełgał bowiem więcej niż raz i to w bardzo krótkim odstępie czasu, bo w obecnej kampanii wyborczej. Znawcy przedmiotu skłaniają się ku twierdzeniu, że standardy preferowane przez Morawieckiego wpisują się w schemat funkcjonowania dyktatur afrykańskich, w żadnym razie nie są one cechą władzy wykonawczej w kraju Unii Europejskiej, w kraju, który do niedawna przedstawiany był jako wzór dla innych.

Morawiecki jest kalką Kaczyńskiego. Równie mocno nienawidzi ludzi i nimi gardzi. Łżąc w żywe oczy poniża nie tylko siebie. Poniża także nas, bo obraża naszą inteligencję. Ten załgany kmiot każdego dnia pluje nam w twarz. Jak długo będziemy udawać, że to co na nas leci z ust Morawieckiego, to tylko drobny deszczyk?

5/5 - (11 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.