PiS nie ma z kim przegrać

REKLAMA

PiS nie ma z kim przegrać

PiS nie ma z kim przegrać. Kolejny sondaż mówi, że wynik Prawa i Sprawiedliwości na głowę bije wszystkie pozostałe partie. Jedynie „Razem” odniosłoby sukces, gdyby wybory odbyły się teraz. Ekstremalnie lewicowa, jak na polskie warunki, partia zdobyłaby mandaty w sejmie, przekraczając próg wyborczy. To jest szokujące, ale niczego nie zmieni w polityce polskiej.

PiS nie ma z kim przegrać

Nie tak dawno wyniki swojego sondażu podał CBOS. PiS osiągną w nim 47% poparcia. Zwracano jednak uwagę, że tamten sondaż jest mało realistyczny. Wynikało bowiem, że taka wygrana jest możliwa przy 70% frekwencji wyborczej. A to się jeszcze w Polsce nie zdarzyło. Dziś przeczytałem o kolejnym sondażu w Gazecie Wyborczej i wynik PiS jest nieco niższy. Jednak nadal bardzo wysoki.

O sondażach pisaliśmy kilka miesięcy temu i już wtedy widać było, że Prawo i Sprawiedliwość ma wciąż wyniki dominujące, choć zalicza wpadkę za wpadką. Dziś okazuje się, że wizerunkowe wpadki nic nie znaczą. Nie zaszkodził Misiewicz. Ani rozbrojenie armii. Partii Kaczyńskiego nie szkodzi konflikt z prezydentem. Nie szkodzą jej nawet najdziwniejsze zachowania samego prezesa. Nie szkodzą afery związane z Macierewiczem i jego niszczącymi działaniami w MON. Nawet groźba wyjścia z Unii Europejskiej na potencjalnych wyborcach nie robi wrażenia.

PiS może wygrać całkiem legalnie

W takiej atmosferze jak obecnie PiS może całkiem legalnie i bez fałszowania wygrać następne wybory. W bonusie zgarnie większość konstytucyjną i zrobi wszystko, co tylko będzie chciał. Łącznie z mianowaniem Kaczyńskiego królem. Patrząc na poczynania PO i Nowoczesnej, trudno się dziwić. Ugrupowanie Kukiza zbliżyło się całkiem do PiS i prawie połowa dawnych wyborców się rozczarowała. Nic dziwnego, bo z antysystemowości Kukiza nic nie zostało. PSL przymila się obecnie do prezydenta, ale poza garstką wiernych wyborców nie ma już żadnej siły. Stosunkowo wysoki wynik PO wynika chyba z nadziei wyborców na powrót do krajowej polityki Donalda Tuska, a trochę także z poczucia dziejowej konieczności ratowania kraju z łap niszczycielskich populistów. Przyszłość rysuje się w czarnych barwach.

Graficzny obraz sondażu w nagłówku – IBRIS

4.5/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. Czyli co? Nie ma żadnej nadziei? Wygrają wybory, zmienią konstytucję, wypiszą nas z UE, potem zamkną granice, zalegalizują cenzurę prewencyjną, zdelegalizują inne partie i… komuna?

    • Komunę to w zasadzie już mamy. Telewizja przewyższyła w sztuce kłamstwa Dziennik Telewizyjny z czasów stanu wojennego. Pochodów pierwszomajowych nie ma, ale są miesięcznice. Jeszcze póki co stosowanie przemocy przez policję tak lajtowo wygląda. Ale niech no tylko przejmą Jarek z Adrianem (no offence) te sądy…

Komentowanie jest wyłączone.