Po nas choćby potop

REKLAMA

Prezydent jest w konflikcie, ale cóż to znaczy w porównaniu ze złamaniem kilkakrotnie konstytucji RP. Prezydent zawetował dwie ustawy, jego projekt nowych ustaw dotyczący SN i KRS będzie na pewno taki sam jak projekt PiS, z niewielkimi poprawkami. Podpisana ustawa o sądzie powszechnym weszła w życie, już mamy efekty, podważane są wyroki, postanowienia i orzeczenia wydane przez sądy sprzed ustawy.
Morawiecki twierdzi, że PKB wzrosło o 4%, jak tak dalej pójdzie niedługo przeskoczymy Niemcy i Amerykę.
Radziwiłł zajmuje się swoim i czyimś sumieniem, a zamykany jest szpital, jedyny w Polsce leczący chore dzieci w łonie matki. Od października wchodzi reforma służby zdrowia, a ja dalej nie wiem jak będzie wyglądać moja droga do lekarzy. Podrożały natomiast leki i to sporo.
Błaszczak i Zieliński zaczynają coraz śmielej i brutalniej „chronić” niepokornych obywateli szturchańcami, popychając, ciągnąc po ziemi, dając mandaty i wzywając na komendę.
Macierewicz twierdzi, że tak dobrej armii nie mieliśmy nigdy. Szkoda, że nie mamy śmigłowców, które miały być w 2015 roku i szkoda, że pieniądze na nie wyparowały.
Pani Zalewska uśmiecha się pokazując koronki nazębne. Za 2 tygodnie wchodzi nowa reforma a tu brakuje pieniędzy, kiepska komunikacja powoduje, że nieznane są podstawy programowe wielu przedmiotów. Gdzieniegdzie tylko ukazują się skąpe informacje o charakterze nauczania, patriotyzm historyczny i histeryczny, coraz częściej zakłamywany, patriotyzm z poszanowaniem flagi, godła, kościoła i partii rządzącej. Czy nauczyciel chemii, matematyki czy WF-u pójdzie ręka w rękę z polonistą, z historykiem, z etykiem, żeby zaprotestować przeciwko łamaniu charakterów, głoszeniu nieprawdy, proponowaniu średniowiecza i dewocji w szkołach?
Pani Rafalska rozdaje nasze pieniądze, 500+, emerytura+, mieszkania+, coś tam +… Ale nikt nie mówi, jakie będą skutki za parę lat tego rozdawnictwa. Nie słychać o skutkach wcześniejszych emerytur, i gdzie do cholery się buduje te cudownie „darmowe mieszkania” i ile to będzie kosztowało. Ceny wszystkich produktów poszybowały w górę. Ci, co nie dostali 500+ dalej muszą żyć za to, co mają… szkoda, a miało być prawiej i sprawiedliwiej.
Minister Gliński kręci od prawie dwóch lat filmy w Hollywood oraz daje dotacje Rydzykowi, bo to on tworzy kulturę, a nie jakiś tam Woodstock, czy jakieś tam teatry niepatriotyczne.
Szyszko zmarnował puszczę, kręci na boku biznes z Tomaszewskim i się dorabiają. Tomaszewski wyrównuje straty z roku 2005, kiedy został zmuszony do dymisji.
Jurgiel zmarnował stadninę i chce nas truć puszkami mięsnymi z zakażonych świń.
Minister od sportu wręcza odznaczenia sportowcom i obżera się na okazjonalnych przyjęciach, a miało być tak pięknie, tory saneczkowe, promocje stadionów, oraz walka o mistrzostwa i zawody znaczące dla świata czy Europy…
Minister Waszczykowski robi wszystko żeby skompromitować Polskę wszędzie, bardzo się stara, a minister Gowin zrobił jakąś reformę, o której nikt nic nie wie. Minister od energii zamiast obniżać ceny, podnosi je, a minister sprawiedliwości wziął sobie za punkt honoru łamanie prawa i dzielnie się z tego zadania wywiązuje.
Kurski i inne pachołki prezesa będą nas obarczać kosztami telewizji rodem z Korei północnej a wszyscy wespół zafundują nam reformę medialną, która zabierze lokalnym stacjom radiowym, telewizyjnym i prasowym oraz innym stacjom niezależnym koncesje i wtedy już będzie jeden, jasny przekaz, zgodny z założeniami jednej, prawdziwej umiłowanej partii. Ciekawe czy Pani Olejnik też będzie krzyczała na nich, jak kiedyś na D. Tuska, że to jest niebywała ingerencja władzy w niezależne media?
Szydło nic nie może, oprócz zmiany broszek, oraz: Polsko, dokąd zmierzasz i – przez ostatnie 8 lat…

Kaczyński, parszywa, niezamknięta morda, to wróg Polski numer 1, ale on może wszystko, dlatego niszczy Polskę wzdłuż i wszerz, bo to lubi.

Oni wszyscy mają wspólne cechy – bucha od nich pycha, arogancja, bezczelność, fałsz i nienawiść do tych, którzy inaczej myślą o dobru Polski, oraz kompletny brak odpowiedzialności i perspektywicznego myślenia. Po nas choćby potop…

A wszystko przepasane jakby wstęgą, miedzą zieloną, na niej z rzadka ciche grusze siedzą..

Zdjęcie: Daniel Frymark / Forum

4.7/5 - (11 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. Sprawnie, szybko, telegraficznie podsumowane. „Po nas chocby potop” .. Najgorsze, ze Kmicica brak .. zeby Czestocbowe (Polske) ratowac. Uzurpujacy sobie monopol na wiedze o Polsce za nic maja jakiekolwiek ostrzezenia, inne opinie.

Komentowanie jest wyłączone.