Puk!Puk! Kto tam? Dyktatura.

REKLAMA

Chyba większość z nas śledziła wydarzenia na nocnym posiedzeniu Komisji Sprawiedliwości. PiS ma naturę złodzieja, który nocą kradnie i niczym złodziej okrada nas z tego, co daje, a może już można powiedzieć – dawała, demokracja. Dantejskie sceny, jakie się rozgrywały, zapewne budziły niesmak, ale też poczucie, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. I pewnie większość z nas śmiała się przez łzy.

Nie liczmy na to, że PiS się zatrzyma. To partia ludzi opętanych najgorszymi cechami, jakie mogą ukształtować osobowość człowieka. To ludzie bez honoru, zasad, moralności. To ludzie, którzy władzę postrzegają jako coś, co da im siłę, ale przede wszystkim jako coś, co da im pozycję i pieniądze. Będą żyli niczym paniska, a za jakiś czas odetną źródło 500+, bo ono już swoją rolę wypełniło. I zrobią to, bo czują się bezkarni.

Nie liczmy na to, że Kaczyński się zatrzyma. To człowiek przepełniony nienawiścią, pragnieniem zemsty, człowiek, który nic nie wie o normalnym życiu, bo zawsze miał wszystko pod nos podstawiane, bo do wszystkiego dochodził na plecach innych.

Nie liczmy na to, że Duda zawetuje ustawy. Wczoraj rzecznik prezydenta, ten o szczurzym pyszczku, na pytanie dziennikarza, czy na prezydencie manifestacje pod pałacem robią wrażenie, odpowiedział ze swoim szczurzym urokiem, że okna prezydenta wychodzą na drugą stronę,a tak w ogóle to prezydent jest zadowolony z poprawek, jakie zaproponował PiS. Może miał to być jakiś przaśny dowcip, ale ja to odebrałam jak zaśmianie się ludziom, którzy wychodzą na ulice, w twarz. Nie liczmy na to, że palenie światełek cokolwiek da. Duda podpisze i będzie siedział cicho jak mysz pod miotłą, bo prezydenturę traktuje lekko i przyjemnie, jak wakacje przerywane spotkaniami z gośćmi z zagranicy i podróżowaniem po świecie, żeby sobie mógł łapką pomachać. Podpisze, bo taki ma nakaz z góry, a więc od prezesa i dalej będzie się lansował. Zobaczcie sami – odrzucił propozycję spotkania z Tuskiem, a jeśli Tusk chciał się spotkać, to możemy jedynie domyślać się, że nasz los w UE jest już przesądzony, że coś się szykuje i na Węgry nie ma co liczyć, bo Orban postawi interes własny na pierwszym miejscu.

Nie wiem, co musi się wydarzyć, by PiS się zatrzymał… I nie! Nie krzyczmy, że musi to być polski Majdan.

5/5 - (9 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. Partia Kaczyńskiego sieje nienawiść jątrzy dzieli Polaków na lepszych i gorszych a ten pożal się Boże Prezydent liże dupę Kaczyńskiemu

Komentowanie jest wyłączone.