Witamy w mafii

REKLAMA

Witamy w mafii

Czasami duch historii ubiera w szaty przywódców ludzi bez charakteru. Można im współczuć, tak jak współczujemy zasmuconemu czymś dziecku, ale jeszcze bardziej trzeba zapłakać nad ich wyborcami. Mecenas Giertych złożył wniosek do prokuratury o podjęcie śledztwa w sprawie istnienia zorganizowanej grupy przestępczej wykorzystującej nielegalne podsłuchy do obalenia rządu. Nie wiem, czy mecenas ma o tym stuprocentową wiedzę, natomiast taką diagnozę w przypadku państwa PiS śmiało można postawić. I taka diagnoza powinna potem podlegać ocenie i weryfikacji niezależnej prokuratury.

Nie jest przypadkiem, że wielu analityków i publicystów od czterech lat zwraca uwagę na to, że Polska stała się państwem mafijnym. Kto dzierży władzę w państwie mafijnym? Węgierski socjolog Balint Magyar dowodzi, że w państwie mafijnym centrum podejmujące rzeczywiste decyzje polityczne i gospodarcze przesunęło się z konstytucyjnych i posiadających do tego legalną legitymację ośrodków rządowych, a nawet z partyjnego politbiura, do jednoosobowej rodziny politycznej. Rzeczywiste centrum władzy w państwie mafijnym znajduje się w rękach głowy rodziny mafijnej, a nie w powołanych do tego instytucjach posiadających legalne, nadane prawem, kompetencje.

W przeciwieństwie do dyktatury komunistycznej, to nie partia posługuje się różnymi organizacjami jako pośrednikami i pomocnikami, by wprowadzić swoje decyzje w życie. W państwie mafijnym sama partia staje się najważniejszym pośrednikiem i wasalem rodziny politycznej. Władze partii rządzącej nie podejmują żadnych decyzji ani nie wytyczają celów politycznych. Partia jedynie pośredniczy pomiędzy pozbawioną formalnej władzy głową mafii, która o wszystkim decyduje, a parlamentem, rządem bądź samorządami, które te decyzje legitymizują i wprowadzają w życie. Polska jest tego modelowym przykładem. U nas tą jednoosobową rodziną polityczną, która decyduje o wszystkim jest poseł bez żadnego trybu Jarosław Kaczyński, a jego decyzje karnie wykonywane są przez partię, parlament, rząd i prezydenta. Na straży pseudolegalności tych decyzji stoi Julia Przyłębska z TK.


zdjęcie: kadr z filmu „Ojciec chrzestny”

5/5 - (13 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. Fakt. Polska jest doskonałym dowodem na istnienie państwa mafijnego. Na Węgrzech jest bowiem inaczej. Orban pełni przecież oficjalną funkcję państwową.

Komentowanie jest wyłączone.