Wojna z bezbronnymi

REKLAMA

Wojna z bezbronnymi

Jeden z mieszkańców terenów przygranicznych, znany jako Exen na Twitterze, umieścił, od chwili wprowadzenia stanu wyjątkowego, wiele zdjęć i wiele informacji. Wypełnił w ten sposób lukę informacyjną po usunięciu dziennikarzy. Ostatni jego wpis jest komentarzem do filmu z białoruskiego kanału w aplikacji Telegram.

Trudno polemizować. To nie jest armia terrorystów u bram ojczyzny. To są uciekinierzy z krajów, gdzie panują rozmaite dyktatury i są wojny. Białoruś ściąga ich w niecnych celach, chcąc wywołać kryzys w Unii Europejskiej. Ale także by dać „Polsce po mordzie”, co obiecywał Łukaszenka. Banda nieudaczników z polskiego rządu powoduje, że tak – Łukaszenka tę wojnę propagandową wygrywa.

Anna Mierzyńska z oko.press od dawna analizuje sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Ostatnio udowodniła, że wszystkie prawie zdjęcia zaprezentowane na słynnej konferencji prasowej Błaszczaka i Kamińskiego nie tylko są obsceniczne, ale też są częścią kampanii oszczerstw w iście goebbelsowskim stylu. Są to obecne w internecie z rozmaitych stron, w tym pornograficznych, często ze źródeł rosyjskich.

*

Jeśli uważasz, że trzeba jednak popierać rząd, bo jak szarańcza przybędą tysiące imigrantów, którzy są dla nas zagrożeniem, to zadaj sobie kilka prostych pytań.
1. skoro to wojna hybrydowa Łukaszenki, to dlaczego polski rzad nie podjął żadnych kroków wobec Białorusi? Eksperci twierdzą, że możliwe są retorsje. Na przykład zakaz wjazdu dla białoruskich ciężarówek jadących do Europy zachodniej. Ale polski rząd nie robi w tej sprawie nic? Dlaczego? Nie umie? A może tak naprawdę z Łukaszenką współpracuje?
2. Dlaczego nie skorzystano z pomocy Frontexu? Litwa i Łotwa skorzystały. Czy w Europie dziś mówi się o nieludzkim traktowaniu uchodźców na Litwie lub Łotwie? Mówi się wyłącznie o Polsce i to źle.

Z całą pewnością jesteśmy świadkami rodzącego się dużego kryzysu imigracyjnego. Łukaszenka idzie na całość. Czuje się bezkarny. Polska łapie imigrantów, czasem setki kilometrów od granicy i wypycha ich za białoruską granicę. Łamie konwencję genewską i nasze prawo. Działania są pozorne, bo Łukaszenka będzie pchał tych imigrantów coraz więcej. Wojna z bezbronnymi to nie jest właściwe postępowanie. Ale rząd PiS ma na celu wyłącznie wzbudzenie strachu i nienawiści do obcych. Sprawdziło się przed wyborami w 2015 roku, sprawdzi się i teraz.

zdjęcie nagłówkowe: Gazeta Wyborcza

3.7/5 - (3 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.