Wpierdol+ suplement

REKLAMA

Wpierdol+ suplement

PiS w nowy rok wszedł ostro, bo od razu waląc z liścia. Morawieckiemu z Kaczyńskim zamarzyło się zalegalizowanie jednorazowego rodzinnego łomotu. Tak wynikało z pisowskiego projektu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Nie doczytałem, czy termin jednorazowy rozumiemy, jako łomot raz na dzień, tydzień, miesiąc czy rok. W każdym razie za dopuszczalną uznano czynną napaść. Ba, za zgodne z prawem ustawa dopuszczała także stosowanie przemocy psychicznej, znęcanie się.
Ten legislacyjny gniot autorstwa PiS wcale mnie nie dziwi. Jego rządy są bowiem odzwierciedleniem ustawowych zapisów. Wszak jakikolwiek międzyludzki dialog Kaczyński z Morawieckim rozumieją jako rozmowę dupy z kijem, gdzie kij służy do zadawania razów, dupa zaś do ich przyjmowania. To są właśnie wartości, którym hołduje PiS i nie ma dla mnie znaczenia, że Morawiecki cichaczem wycofał się z tej ustawy.
Ona jednak została napisana. Zaakceptowali ją politycy PiS zasiadający w rządzie, a jej fragmenty utkwiły w świadomości Polek. Co prawda wtajemniczeni twierdzą, że projekt powstał na terenie jakiejś parafii i łapy w tym maczała fundacja Ordo Iuris. Ponad wszelką wątpliwość przeszedł on jednak przez biurka BeSzydło i minister Rafalskiej i został przez nie klepnięty. Bez żadnej refleksji, bo jeśli coś takiego weszło by w życie, to przecież można założyć, że szanowny małżonek Edward Szydło w chwili wzburzenia mógłby swej połowicy Beacie któregoś dnia bezkarnie obić pysk. W zgodzie z prawem i za przyzwoleniem Kościoła. Grunt to rodzina.
Sam PiS w stosowaniu przemocy ma wielkie osiągnięcia i de facto już dawno dał na nią przyzwolenie. Przestał finansować Niebieską Linię służącą ofiarom przemocy domowej, Zbyszek Zero zabrał pieniądze Centrum Praw Kobiet.
W roku podwójnych wyborów Morawiecki z Kaczyńskim jednak spanikowali. Mając w perspektywie konfrontację z siłami Czarnego Protestu woleli, jak na tchórzy przystało, wsadzić łby w piach. Kto wie jednak czy, jak zdołają utrzymać się przy władzy, coś jeszcze gorszego nie trafi na Wiejską.

5/5 - (13 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.