Złamana ręka

REKLAMA

Złamana ręka na manifestacji? A pamiętacie Marysię Sokołowską? Tę bohaterkę młodej prawicy pisowskiej, która zapytała premiera Tuska: „Dlaczego pan udaje patriotę, skoro jest pan zdrajcą?”. Przez całe tygodnie wszyscy pisowscy politycy mówili o niej. Pisały i mówiły też media, bo wciąż ktoś o niej wspominał. Zrobiono z niej młodą bohaterkę, która nie bała się stanąć naprzeciw najpotężniejszego polityka w kraju i zarzucić mu zdradę. Miał to być dowód, że się budzi młode pokolenie. I faktycznie, to w tamtym czasie zaprocentowało.

Złamana ręka

Do dziś większość osób pamięta, kim była Marysia i co zrobiła, nawet jeśli się nie interesują polityką. A czy ktoś wie, kim jest nastolatka, której policjant brutalnie i celowo złamał rękę? Tylko zainteresowani mogli w nielicznych gazetach przeczytać, że ma na imię Aleksandra i ksywkę Mola. To wszystko. Złamana ręka i tyle. Kilka razy pojawiły się wzmianki, że poseł Szczerba zawiózł ją do szpitala, że czeka ją operacja. A dziś już koniec. Cisza.

Złamana ręka

Polityk PiS Adam Bielan lekceważąco mówi: tak się dzieje, kiedy ktoś wychodzi demonstrować i robi to w sposób nielegalny. I co? I nic. Gdzie jest opozycja? Co robią politycy opozycji? Nic. Każdy polityk od lewej do prawej – od Platformy po Lewicę, powinien do każdej telewizji przychodzić ze zdjęciami Aleksandry, ze zdjęciami rentgenowskimi i niezależnie od tematu założonego w audycji mówić o złamanej ręce Aleksandry. Wszędzie powinny się pojawić plakaty ze słowami pokrzywdzonej: Policjant był bez powodu brutalny i wiedział, że mnie krzywdzi. To jest potencjalna bohaterka opozycji. Ale wyście panie i panowie politycy znowu spieprzyli okazję.

Dlatego więc przegramy następne wybory i następne, i wszystkie. Nie musi tak być, lecz niestety politycy opozycji to banda zarozumiałych dupków, którzy pozjadali wszystkie rozumy. Nie słuchają nikogo, bo po co. Na względzie mają głównie tylko swoje partyjne interesy. A Polska jest na odległym miejscu.

Obrazek wyróżniający: Mikolaj Kiemblowski / Reporter

5/5 - (1 vote)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.