Oni urządzają nam Polskę, my obnażamy prawdę o nich.
Oni urządzają nam Polskę, my obnażamy prawdę o nich.

Kłamca, nieuk, czy oszust?

Gazeta „Dziennik” opublikowała wywiad Magdaleny Rigamonti z przewodniczącym Podkomisji Smoleńskiej Wacławem Berczyńskim. Zwracamy uwagę na krótki, lecz bardzo istotny fragment. Pan Berczyński kłamie, czy nawet łże w sposób bezczelny. Skoro nie mówi prawdy w sprawach podstawowych, to jaka jest wiarygodność tego człowieka w sprawach zasadniczych?

Magdalena Rigamonti: Był pan w Smoleńsku?
Wacław Berczyński: Nie, nie byłem.
Magdalena Rigamonti: Dlaczego?
Wacław Berczyński: Nie miałem możliwości. Nikt mnie tam nie zaprosił, nikt mi tego nie zaproponował.

Kłamstwo!

Szefowa Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), badającego wypadki lotnicze w Rosji, Tatiana Anodina, zaprosiła do Moskwy przedstawicieli polskiej podkomisji badającej katastrofę smoleńską – poinformował w niedzielę Kazimierz Nowaczyk, wiceszef podkomisji. (http://www.tvn24.pl)

Można było pojechać do Moskwy i można było uzgodnić dostęp do potrzebnych podkomisji elementów wraku i czarnych skrzynek. To było pod koniec września 2016. Jednak w marcu 2017 nastąpiło kolejne zaproszenie do współpracy. Mówiły o tym wszystkie telewizje oprócz państwowej pod rządami PiS.

Zaskakujący zwrot w sprawie Smoleńska. Polska Komisja może zbadać wrak na miejscu. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ zaprosiła polskich ekspertów do swojego Smoleńska i Moskwy. Maria Zacharowa zapewniła, że odpowiednie resorty i organy państwowe są gotowe udzielić Polakom wszelkiej pomocy. (Superstacja)

Taka jest wiarygodność Berczyńskiego.
Można się też zastanawiać, co się stało, że naukowiec, niegdyś członek PZPR, wyjechał na zachód tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego. Jako polityczny uchodźca dostał azyl w Kanadzie, potem w związku z pracą w Boeingu przeniósł się do USA. Jakie haki ma na niego Macierewicz? Czy był tajnym agentem PRL? Współpracownikiem SB? Czy władze wysłały go jako szpiega? Wiemy, że PRL nie ma, ale też powszechnie mówi się, że Macierewicz ma wszystkie teczki.
Co skłoniło emerytowanego już Berczyńskiego, który ma dobrą w końcu emeryturę, do uwikłania się w polityczną awanturę smoleńską pełną oszustw i kłamstwa?
A może trzeba zadać jeszcze inne pytania?

Print Friendly, PDF & Email

8 komentarzy “Kłamca, nieuk, czy oszust?”

Komentarze są wyłączone.