Koń by się uśmiał

REKLAMA

Koń by się uśmiał

To była jedna z najlepszych stadnin koni arabskich nie tylko w Polsce, ale na świecie. Dziś stadnina w Janowie Podlaskim jest zarządzana tak źle, że w zeszłym roku zamiast przynieść zysk zamknęła bilans stratą ponad półtora miliona złotych. Jak ponury żart w tym momencie brzmią zarzuty niegospodarności, jakie stawiano byłemu dyrektorowi Markowi Treli. – pisze portal Na Temat. To co „dobra zmiana” zrobiła ze stadniną w Janowie Podlaskim, jest symbolem tego, co stanie się z Polską, gdy jeszcze trochę porządzą tu nieudacznicy, idioci i złodzieje.

Marek Trela, usunięty przez PiS, dyrektor stadniny zamknął rok 2015 sumą zysku 3,5 miliona złotych. W 2016 roku „dobra zmiana” zagospodarowała ten zysk i na koniec było zaledwie 81 tysięcy na plusie. W 2017 roku odnotowano stratę 1,5 miliona. Aż strach myśleć, co będzie po roku 2018. Gorzkim podsumowaniem jest opinia w jednym z komentarzy.

Konie arabskie są nam kulturowo obce. Nasz jest Łysek oraz Nasza Szkapa.

Odbudowanie renomy Janowa Podlaskiego trwać będzie lata, bo wszyscy liczący się kupcy rasowych koni arabskich odeszli. Poziom aukcji dziś to poziom lokalnego targowiska. Po kolei to samo dziać będzie się w innych branżach. Dziś na przykład pojawiła się informacja, że Szczeciński Park Maszynowy zarządzający pozostałościami po stoczni – ten sam w którym Morawiecki uroczyście ogłosił budowę super promu – sfałszował certyfikat nie istniejącej Stoczni Szczecińskiej. Nie ma stoczni, ale jest certyfikat sfałszowany w Photoshopie. To jest poziom tej władzy. Ciekawe czy taką samą wartość mają dyplomy Matołusza.

5/5 - (9 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. Merytoryczną na pewno. Wystarczy posłuchać jego wynurzeń na temat historii Polski. Ktokolwiek dał mu magistra, pewnie ma czerwone uszy za każdym razem, gdy krzywousty propagandzista wypowiada się w mediach.

Komentowanie jest wyłączone.