Pan Komendant

REKLAMA

Nowym komendantem Straży Pożarnej w Polsce został niejaki Leszek Suski. Do niedawna był nim generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz. Wiadomo, dobra zmiana…
Telewizja TVN24 odkryła, że podczas pierwszego w Europie Wschodniej strajku służb mundurowych, który miał miejsce w 1981 roku Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej, nowy komendant nie brał udziału.

Wśród zamieszczonych kopii oryginalnych dokumentów są imienne listy, które komitet strajkowy tworzył na bieżąco. Nazwisko Leszka Suskiego pojawia się tylko raz – wśród 87 podchorążych zgrupowanych w pierwszej kompanii. Wymienione jest jako jednego z czterech studentów, którzy „nie przystąpili do strajku, wyjechali do domu”. (http://www.tvn24.pl)

Jednak dziś nowy komendant utrzymuje, że brał w nim udział. Skrót PiS coraz częściej tłumaczy się jako PZPR i Samochwalstwo.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

3 Komentarze

  1. Tytuł świetny, ale po co pisać o jakimś Suskim. Dziś zobaczyliśmy kto jest Komendantem całego państwa. Tak, tak. O Kaczyńskim mowa. Na wezwanie Prezesa stawiły się wszystkie znaczące i nieznaczące siły polityczne, a sam marszałek sejmu nakrywał do stołu. Wprawdzie nie ustalono nic, nawet terminu następnego zebrania, ale wiadomo kto tu rządzi. Jeszcze parę takich szopek i na sam widok zdjęcia Prezesa będziemy prężyć się na baczność. To się nazywa odruch Pawłowicz.

  2. Dziennikarz “Polityki”: PiS próbuje zablokować emisję wywiadu. Prezes myślał, że występuje w Polsacie, a nie Superstacji.

    …i myślał, że rozmawia z kotem. Kompromitacja! Ten facet nie wie gdzie jest. Ale kumendant!

  3. Warto zakupić – Trzeba się bić z PiS o Polskę
    Leszek Balcerowicz ocenia sytuację po dojściu PiS do władzy: Kaczyński – człowiek, który bez skrupułów chce zawłaszczyć Polskę. Ziobro – jedna z najbardziej odrażających postaci w polityce. Macierewicz – niezrównoważony człowiek na czele MON to prezent dla Putina. Beata Szydło i Andrzej Duda – marionetki. I przekonuje: nie pozwólmy im zmarnować Polski i naszego życia.

Komentowanie jest wyłączone.