Zemsta ponad wszystko

REKLAMA

Zemsta ponad wszystko

Z historii wiemy, że w komunistycznej Rosji ludzie znikali nie tylko w łagrach. Znikali także ze zdjęć, wpisy o nich znikały w kolejnych wydaniach książek, podręczników. Stalin przerabiał historię nagminnie. Zwykli ludzie musieli być uważni i ostrożni, bo nagle jakiś bohater przestawał być bohaterem, znikał z dziejów rewolucji, a za wymówienie jego nazwiska można było znaleźć się na Syberii. Tak daleko nie posunęły się władze żadnej dyktatury, nawet faszyści. Komuniści w Polsce doprowadzili do odebrania obywatelstwa i stopnia wojskowego generałowi Władysławowi Andersowi.

26 września 1946 Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej, na podstawie ustawy z 1920 o obywatelstwie Państwa Polskiego, pozbawił Andersa obywatelstwa polskiego i stopnia generała w związku z „przyjęciem bez zgody właściwych władz polskich, urzędu publicznego w państwie obcym, a to podejmując się funkcji współorganizowania Polskiego Korpusu Przysposobienia i Rozmieszczeń, będącego formacją paramilitarną stanowiącą część armii brytyjskiej”. (Wikipedia)

Jednak stało się to za życia generała. Wiele lat później kolejny komunistyczny rząd unieważnił uchwałę z 1946 roku, choć nie podał jej do wiadomości publicznej. Po 1989 roku przywrócono nieżyjącemu już generałowi pełnię praw. W ceremoniale wielu państw jest możliwość uhonorowania szczególnie zasłużonego obywatela pośmiertnie. Można przyznać mu odznaczenie lub pośmiertny awans wojskowy. Czasem to potrzebna procedura. Niekiedy odznaczenie lub awans za życia było niemożliwe z powodów politycznych. Czasem z niewiedzy. Jednak oprócz dawnych monarchii absolutnych i prymitywnych plemion sprzed tysiąca lat, nie jest znana procedura unieważniania odznaczeń lub stopni wojskowych po śmierci. Dla każdego rozsądnie myślącego człowieka jest to czcza bezrozumna zemsta.

*

Jedynym wyjątkiem na poziomie prymitywnych władców z epoki ciemnoty, którzy potrafili wywlekać zwłoki swych wrogów, by zaspokoić żądzę zemsty, we współczesnym świecie będzie Polska Kaczyńska. Jest to kolejny dowód, że mieszkamy w bezrozumnym ciemnogrodzie, a rządzą nami ludzie o mentalności prymitywnych plemiennych kacyków. Nigdy nie byłem zwolennikiem Generała Wojciecha Jaruzelskiego, choć zawsze byłem zdania, że trudno jednoznacznie osądzić jego rolę polityczną. Gdy zmarł, ocenę należało pozostawić wyłącznie historii. Tak się dzieje w krajach cywilizowanych. W zakłamanym Kaczolandzie panuje kaczyzm, który jest ideologią gloryfikującą chamów i tchórzy, i nienawidzącą ludzi odważnych. Wstyd i hańba spada na nasze głowy.

5/5 - (13 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. Antygona sprzeciwia się rozkazowi Kreona o zakazie grzebania zwłok jej brata, Polinejkesa, uznanego za zdrajcę kraju… tak rozpoczyna się klasyczny starożytny dramat. W polskim wydaniu to nie dramat, ale żałosna buraczana komedia. Wstyd się przyznać dziś to tego kraju i narodowości.

  2. W IX wieku odbył się tzw synod trupi. Papież Stefan VI kazał wyciągnąć zwłoki papieża Formozusa i odbył się sąd nad zwłokami. Następnie je poćwiartowano i wrzucono do Tybru. Na tym poziomie jest PiS.

Komentowanie jest wyłączone.