Podatek miedziowy

REKLAMA

Podatek tzw. miedziowy, czyli podatek od kopalin został wprowadzony przez poprzedni rząd. PiS w swoim programie wyborczym obiecywał zniesienie tego podatku. Beata Szydło w kampanii twierdziła, że to jest „dziwny podatek”
Jednak podatek ten zostaje:

Rzeczniczka resortu finansów poinformowała w środę, że przyszłoroczny budżet będzie zawierał wpływu z tzw. podatku miedziowego.
– Propozycje zaczynają być wyciągane jak królik z kapelusza. Jakie audytorium si… zobacz więcej »
– Wpływy z podatku od kopalin są zapisane w przyszłorocznym budżecie – powiedziała PAP Wiesława Dróżdż. (TVN24)

Akcjonariusze, jak widać, czekali na zniesienie tego podatku, gdy okazało się, że PiS łamie kolejną wyborczą obietnicę, że w wyborach zwyczajnie kłamał, akcje KGHM zaczęły spadać. To KGHM jest głównym w Polsce płatnikiem tego podatku.
Nie oceniam tutaj zasadności podatku, który uważam zresztą za prawidłowy, ale sam fakt, że PiS kłamał w kampanii wyborczej.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

3 Komentarze

 1. To przecież nie jest dziwne, że pis kłamał. Co ciekawe rzucili się jeszcze podwyższać deficyt budżetowy. I cała robota o wyjście z procedury nadmiernego długu (zakończona) idzie w pis…du.

 2. Na razie widać, ze notowania na giełdzie spadają. Zniżkują nie tylko akcje KGHM, ale i banków. Jeszcze to nie jest panika, ale widać, że nastroje nie są dobre.
  Koniec niskich cen paliwa też chyba się zbliża. W moim mieście cena E95 jeszcze niedawno oscylowała koło 4,20, dziś już ponad 4,33.
  Co dalej? Wszystko przed nami. Przecież PiS na dobre za gospodarkę się jeszcze nie wziął.

 3. i narody wżdy postronne znają, że Polacy są głupi i za swoje mają.

  PS. hehe 😉
  zauważyliście hejt trolli pisowskich? niby się nie odzywają, ale hejtują 🙂

Komentowanie jest wyłączone.