PIS realizuje swój program

REKLAMA

Oglądałem wczoraj posiedzenie sejmowej Komisji sprawiedliwości i praw człowieka, którego tematem było zaopiniowanie kandydatów na pięciu nowych członków TK. Przewodniczącym tej Komisji jest prokurator Piotrowski, komuch, który oskarżał członków Solidarności w stanie wojennym („myśmy stali jednak tam, gdzie było ZOMO”). Nie będę opisywał tego skandalicznego posiedzenia. Było ono transmitowane, więc większość osób korzystających z naszego portalu z pewnością je widziało na żywo a jeżeli nie, to obficie są dzisiaj serwowane powtórki. W każdym bądź razie opozycja nie została dopuszczona do głosu i nikt w związku z tym nie miał szans na zadanie pytań kandydatom.

Swój komentarz zamieszczam w kategorii „Program PIS”. Robię to celowo, chociaż tak krótki tekst bardziej pasuje do „Miniblogów”. Tak, to co się dzieje od dwóch tygodni to jest realizacja programu PIS, skrzętnie przed wyborcami ukrywanego aż do 25 października. – Opanowanie Konwentu Seniorów, Komisji do spraw służb specjalnych, ułaskawienie Kamińskiego i wspólników, opanowanie Trybunału Stanu, nominacje Macierewicza, Ziobry i Kamińskiego, teraz zamach na TK, zapowiedziane już zakończenie finansowania programu in vitro, kolejna reorganizacja szkoły podstawowej, zapowiedziane trzęsienie ziemi w mediach publicznych, tworzenie nowej Komisji smoleńskiej z „wybitnymi specjalistami Macierewicza”, planowany zamach na KNF i RPO, ………… Jest to cały, obszerny i szatański program, zmierzający do zabrania Polakom wolności i prawa głosu, prowadzący do dyktatury.

Pamiętacie???? Jeszcze nie tak dawno, w czasie kampanii wyborczej mówiono, że PO straszy PIS -em a to już nie działa, bo wyrosło nowe pokolenie a starsi zapomnieli. Rzeczywiście nie działało, ale jakże było słuszne! To wycofanie Kaczyńskiego, na wszelki wypadek, te twierdzenia, że Macierewicz to nie, ….  A jeszcze w czasie podwójnego expose fałszywe wyciąganie rąk do opozycji, zapowiedzi o jej szanowaniu, bredzenie o pakiecie demokratycznym, ….

PIS idzie do celu „po trupach”. Pewnie dzisiaj wybiorą nowych sędziów TK, olewając jego zalecenia jak i opinie najwybitniejszych prawników. Pewnie zaraz po tym Prezydent ich zaklepie, olewając ocenę prawną i prośbę swojej własnej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ten sposób wytworzy się sytuacja „o której filozofom się nie śniło”.

A może jednak trzeba przyjąć, że w tej sytuacji im gorzej, tym lepiej?

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

10 Komentarze

 1. Wolałbym, żeby nie było im gorzej – tym lepiej. Za dużo czasu zmarnujemy na odbudowanie państwa i zaufania do niego. TK użył KPC, więc nie zalecił, ale zabronił prawnie wybierania nowych sędziów trybunału stanu. Zobaczymy, co się stanie, bo to jest już jawne łamanie prawa.
  TKM w nowej, bardziej obrzydliwej odsłonie.

 2. To sprawia takie wrażenie, że PiS ma gdzieś orzeczenie TK. Duda zaklepie im wszystko, a pozostałych sędziów odwołają następną uchwałą. I co im zrobimy? Nic.

 3. PIS powołał więc wczoraj pięciu swoich sędziów TK, łamiąc wszelkie obowiązujące prawa. Ostatniej nocy prezydent Duda przyjął ślubowanie od czterech z wybranej piątki, potwierdzając tym samym, że jest wyłącznie prezydentem PIS – u, albo też preziem sterowanym przez Kaczyńskiego, jeśli ktoś woli. Dzisiejsze gazety i internet przytaczają najtrafniejsze wypowiedzi przedstawicieli opozycji. Oto one:
  – „Będziecie imperium bezprawia. Myślicie, że jeśli ma się większość to jest się ponad prawem” – R. Petru
  – „W stanie wojennym chodziło nam o demokrację, o wolność słowa, której nie ma na tej sali” – H. Krzywonos
  – „W debacie z PO występuje legenda Solidarności a wasza legenda to prokurator stanu wojennego” – S. Neumann
  – Będziemy odchyleniem od waszej normy. Będziemy stać na straży praworządności i praw opozycji” -R. Trzaskowski
  – „Będziecie państwo najbardziej znanymi sędziami TK, bo jesteście grabarzami polskiej demokracji” – posłanka Nowoczesnej,( nie nauczyłem się jeszcze jej nazwiska)

  Dzisiaj rano zacznie się posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego, od orzeczenia którego wiele zależy..

Komentowanie jest wyłączone.