Demokracja w Polsce ma się dobrze!

REKLAMA

Tu się nie ma z czego śmiać. Cały czas warto przypominać to tym wszystkim, którzy nieustannie powtarzają brednie o zagrożonej, więdnącej czy wręcz na naszych oczach obalanej demokracji w naszym kraju. Bez przerwy przypomina nam o tym Szanowna Pani Premier Beata Szydło. Tytułowe zdanie jest jednym z najczęściej powtarzanych przez Panią (niedo)Rzecznik Rządu Beatę Mazurek. Przy jakichś okazjach przypominali o tym w ostatnich dniach Profesor Piotr Gliński oraz chyba nawet Pan Poseł Prokurator Stanisław Piotrowicz.

Kto uważa inaczej? Na pewno nikt ważny. Nikt z tych, których opinia w tej sprawie miałaby dla rządzących jakiekolwiek znaczenie. Co najwyżej Sławomir Nitras, poseł z kompletnie nieprzydatnej zdaniem Morawieckiego Seniora opozycji totalnej, którego charyzmatyczny Marszałek Kuchciński ukarał trzymiesięcznym obniżeniem pensji za wdanie się z nim w bezprzedmiotową dyskusję i próbę zgłoszenia jakiegoś nieistotnego wniosku formalnego. Całkowicie bezzasadne jest tu powoływanie się przez opozycję na niedawną sytuację wkroczenia na mównicę Pana Prezesa Kaczyńskiego bez żadnego trybu i zbesztanie morderców swojego brata oraz 95 innych osób, za które nie spotkała go żadna kara. Przecież osobie, której de facto zawdzięczamy to, że w Polsce jest demokracja, legendarnemu bohaterowi opozycji antykomunistycznej i chyba najważniejszej obok śp. pamięci brata postaci Solidarności, wolno zdecydowanie więcej niż jakiemuś byle szkodnikowi z opozycji totalnej!

Kto jeszcze ma prawo uważać, że demokracja w Polsce jest zagrożona? Może łosie, czyli jak twierdzą urzędnicy podlegli Janowi Szyszce bandyci drogowi przyczyniający się do całej masy groźnych wypadków, na odstrzał których zgodę wydało Ministerstwo Środowiska? Mogłoby tak być, gdyby nie fakt, że decyzja ta została przez Ministra wstrzymana, z jednoczesnym zaproszeniem do ”ogólnopolskiej merytorycznej dyskusji dotyczącej lawinowo postępującego zaniku bioróżnorodności (od Zachodu) na obszarach Natura 2000, przy jednoczesnym gwałtownym wzroście populacji gatunków, takich jak wilk, żubr, bóbr, kormoran, dzik”. Zatem i łosie również nie mają już żadnych argumentów potwierdzających tezę o chylącej się ku upadkowi demokracji w Polsce.

Może Ci wszyscy chuligani uczestniczący w antyrządowych demonstracjach, chowający się za hasłami obrony praw kobiet czy zachowania zasady trójpodziału władzy w Polsce, których teraz spotykają surowe konsekwencje w postaci nakazowych wyroków skazujących za wszczynanie tych ulicznych awantur? Bzdurą całkowicie wyssaną z palca i powielaną przez te wszystkie różnego rodzaju antypolskie organizacje jest ciągłe powtarzanie, że w Polsce narusza się konstytucyjne prawa do wolności zgromadzeń czy swobodnego wyrażania swoich poglądów. Tylko trzeba to robić w sposób cywilizowany, z kulturą i klasą. Wystarczy spojrzeć choćby na manifestacje ONR-u. Czy ktokolwiek słyszał, żeby po organizowanych przez nich marszach kogokolwiek z nich nękała Policja albo sądy wysyłały im jakieś listy z pogróżkami?

Przytaczanie nazwisk tych wszystkich wątpliwej reputacji autorytetów prawniczych z takim zacietrzewieniem wojujących o zachowanie statusu quo w polskim sądownictwie, świetnie udających troskę zachowanie w Polsce zasady trójpodziału władzy, stanowiącej jeden z fundamentów demokracji, jest całkowicie pozbawione sensu. Prof. Ewa Łętowska, prof. Andrzej Zoll, prof. Adam Strzembosz, prof. Marek Chmaj i im podobni. Na szczęście pojawiła się nadzieja na rzeczywistą naprawę polskiego sądownictwa. Według pojawiających się w prasie informacji do spotkań z Prezydentem Adrianem Dudą, których tematem będzie reforma Sądu Najwyższego oraz Krajowej Rady Sądownictwa oddelegowany został Pan Poseł Prokurator Stanisław Piotrowicz. Mając w pamięci to, jak skutecznie zreformował on Trybunał Konstytucyjny możemy być pewni, że i wspomniane SN oraz KRS wkrótce znajdą się po jasnej stronie mocy. I wówczas nikt już nie zabroni Patrykowi Jakiemu nawet pisania apelacji do Naczelnego Sadu Administracyjnego. Będziemy mieli jeszcze pełniejszą demokrację.

 

zdjęcie: Gazeta.pl

5/5 - (6 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

Komentowanie jest wyłączone.