Easter Egg

REKLAMA

Easter Egg

To był ciężki dzień. Stefan był na nogach od szóstej. Najpierw załadował dostawczaka, a worki z kartoflami to nie piórka. Zasapał się Stefan i znowu mu w kręgosłupie coś strzyknęło. Potem siadł za kółko i zawiózł towar według listy, która mu szef przygotował. W sumie jak zwykle, ciężka robota, dostawczak rozklekotany bez ważnych badań technicznych, a szef płaci minimalną. Ale żyć trzeba.

Teraz już szarówka była, a do domu jeszcze prawie stówka. Dobrze, że w starym dostawczaku tachografu nie ma. Mija trzynasta godzina pracy, spać się chce, oczy się kleją, ale przecież jeszcze trzeba do firmy zajechać, z szefem się rozliczyć, samochód wysprzątać i dopiero wtedy do domu. A tu nagle z bocznej drogi za nim wyjechało coś, niebieskie światła migają… Kontrola, trzeba się zatrzymać.

Niech będzie pochwalony, policja religijno-drogowa

Dwóch ich było, jak zwykle. Zwyczajny pies i kapelan – dowódca patrolu. Niech ich szlag, przez nich Stefan jeszcze później w domu będzie.
– Dokumenty panie kierowco poprosimy – zaczął ten z drogówki.
Stefan wyciągnął teczkę z papierami i podał im wszystko. Nie tylko prawo jazdy i dowód, ale też wszystkie rachunki za paliwo, upoważnienie od szefa, kartę drogowa, świadectwo chrztu, odpis aktu małżeństwa i odpisy chrztu trójki dzieci. Po cichu marzył, że nie beðzie im się chciało zbyt dokładnie przeglądać. Wzięli teczkę i poszli do radiowozu, który wciąż migotał niebieskimi światłami. Wrócili po kilkunastu minutach. Tym razem odezwał się kapelan:
– Niedobrze synu, w kartotece nie ma twojej spowiedzi, już od trzech lat – stwierdził karcącym głosem.
– Tak wyszło – pokornie bąknął Stefan pod nosem – jakoś tak…
– Bardzo niedobrze – podkreślił ksiądz.
– W oparciu o ustawę kościelno-drogową nakładamy na pana mandat w wysokości tysiąca złotych i siedem punktów karnych – dodał policjant. – Przypisaną sumę należy wpłacić w lokalnej parafii w terminie tygodnia. A teraz proszę jechać ostrożnie, bo nie ma pan ważnych badań technicznych.

4.2/5 - (11 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.