Klauzula sumienia

REKLAMA

Za sprawą coraz to dziwniejszych informacji na temat cyrku w naszej polskiej opiece medycznej, zacząłem się nad tym zastanawiać. Oczywiste wydaje się wszystkim, że lekarze korzystają z tzw. klauzuli sumienia, która nie pozwala dokonywać zabiegów sprzecznych z ich wiarą. W ten sposób w znakomitej większości szpitali w Polsce nie można przeprowadzić legalnego zabiegu aborcji (np. ze wskazań medycznych). Przyzwyczailiśmy się do tego już od lat. Jednak lekarze są nie tylko chrześcijanami. Czytałem o muzułmaninie, który odmówił stosowania alkoholu do odkażania, bo zabrania mu religia.

Kiedyś czytałem o ponownej akcji katolickich aptekarzy, którzy domagali się, aby klauzula sumienia pozwalała im nie sprzedawać środków antykoncepcyjnych.

Pozostaje poczekać, aż o klauzulę sumienia poprosi ekspedientka w hipermarkecie i z jej stanowiska usuną prezerwatywy. Potem o klauzulę sumienia zaczną się dopominać nauczyciele biologii – przecież nauczanie grzesznej teorii ewolucji stoi w sprzeczności z ich religią. Mechanicy przestaną naprawiać samochody, na których nie będzie przyklejona symboliczna rybka, kioskarze odmówią sprzedaży bezbożnej „Gazety Wyborczej”. a pracownicy platform cyfrowych nadawania czegokolwiek oprócz „Telewizji Trwam”. No i tak powolutku drobnymi kroczkami, nie zmieniając konstytucji, wkroczymy w raj współczesnego talibanu.

Jest jednak pewien problem. Nie tylko katolicy żyją w naszym pięknym kraju nad Wisłą. Co będzie, jeśli okaże się, że klauzula sumienia zabrania rzeźnikom zabijania świnek i ulubiony schabowy odejdzie w mroki historii? A co będzie jeśli dziennikarze upomną się o klauzulę sumienia, która nie pozwala im wysłuchiwać bredni prezesa Kaczyńskiego? A jeśli wierni uczestniczący we mszy uznają, że klauzula sumienia nie pozwala im dawać na tacę kasy? A co będzie, gdy klauzula sumienia nakaże policjantom zamykać do więzień księży pedofilów? Ha! Może to jest coś ta klauzula sumienia.

Ten krótki felieton napisałem także z powodu klauzuli sumienia. Swojej własnej, która nakazuje mi zwalczać idiotów. Szanowni aptekarze i przedstawiciele wszelkich innych zawodów, skoro się wam nie podoba sprzedawanie gumek lub czegoś tam, to proszę się zwolnić z pracy. Zawsze możecie sprzedawać lody. Tfu! To też się jakoś brzydko kojarzy.

5/5 - (9 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

3 Komentarze

  1. Może i dobre ale też przerażające. Kiedy kobieta umrze z powodu sumienia jakiegoś konowała (trudno mi ich nazywać lekarzami).

Komentowanie jest wyłączone.