Kurierzy wyklęci

REKLAMA

Od kilku dni mamy w mediach nieustający festiwal buractwa i głupoty Antoniego Macierewicza. Jeśli ktoś myślał, ze zerwanie kontraktu na Caracale i publiczne oznajmienie na drugi dzień, że za plecami Francuzów od miesięcy rozmawiano z Amerykanami, to jest szczyt debilizmu ministra, to się mylił. Niektórzy z kolei uważali, że szczytem głupoty jest twierdzenie, że polska czarna skrzynka ATM z TU154 została sfałszowana przez Rosjan w ciągu 12 godzin. Każdy znający choćby minimum podstaw kryptografii wie bowiem, że nie jest możliwe złamanie 256-bitowego klucza w takim czasie. A gdyby nawet Rosjanie dysponowali jakimś nieznanym światu superkomputerem, to ponowne zaszyfrowanie sfałszowanej skrzynki już by się nie udało. Ale to moi kochani nadal pikuś. Nawet informacja o kupnie przez Rosję Mistrali po dolarze za sztukę to jeszcze jest nic.

W zasadzie nikt nie powinien się dziwić. Od roku jesteśmy zalewani wręcz potopem głupoty, niekompetencji a właściwie niespotykanej na świecie fali debilizmu. Powinniśmy się przyzwyczaić, zaczynając od prezesa stadniny, który uważa, że jest kompetentny w zakresie hodowli koni arabskich, bo na studiach miał praktyki w dojeniu krów, aż po zatrudnienie studenta o aparycji i intelekcie nastolatka w Ministerstwie Obrony Narodowej. Kretyństwo, zalew miernoty i debilizm atakują nas co dnia. Jak kiedyś pisarze obiecywali sobie nulla dies sine linea, czyli ani dnia bez linijki, tak pisowska dobra zmiana obiecała sobie nulla dies sine stultitia. Nie ma dnia bez szaleństwa.

Rekord idiotyzmu został osiągnięty przez telewizję Republika, która na swojej stronie odniosła się do incydentu, gdy stuknięty kurier firmy dostawczej odmówił dostarczenia paczki do biura „Gazety Wyborczej” powołując się na klauzulę sumienia. Jednak nie matołkowaty kurier narodowiec jest szczytem głupoty, ale telewizja, która zbudowała narrację nowego mitu „kurierów wyklętych”. Bohaterski kurier odmówił wejścia do siedziby „Wyborczej”. Stawiam na to, że nawet stuknięty Antek nie wymyśli nic głupszego w ciągu najbliższego miesiąca.

4.3/5 - (3 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.