Nikt nie jest doskonały

REKLAMA

Nikt nie jest doskonały

W tzw. lewackich, antypolskich i robiących nam wodę z mózgów mediach trwa nieustanna nagonka na Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła. Zarzuca mu się, że jest winowajcą obecnej, dramatycznej sytuacji w polskiej służbie zdrowia. Jest oskarżany przez totalną opozycję o brak jakiegokolwiek pomysłu i koncepcji na jej poprawę. Pojawiają się nawet głosy, że Minister Radziwiłł kompletnie nie nadaje się do pełnienia tej funkcji ?!

Zrobiło mi się nawet trochę żal tego biednego człowieka, któremu z całą pewnością leży na sercu dobro polskiego obywatela – pacjenta. Może jednak spróbujmy być tak zwyczajnie, po ludzku, nieco bardziej wyrozumiali dla swoich ministrów? Przecież nigdy nie jest tak, że ktoś zna się absolutnie na wszystkim. Nikt nie jest alfą i omegą. Jest wśród Was ktoś, kto z ręką na sercu może zapewnić, że zna się na wszystkim i wszystko potrafi ? Na pewno nie. Ja np. stanowię poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób znajdujących się w pobliżu za każdym razem, kiedy podejmuję próbę przybicia czegoś gwoździem do ściany. No tak już jest. Mam dwie lewe ręce. Nawet chleb kupuję krojony, żeby nie prowokować losu. I muszę z tym jakoś żyć. Moje otoczenie już to zaakceptowało. Mina mojej partnerki życiowej obserwującej mnie z młotkiem w ręku jest pełna współczucia i politowania. Zapewne tak samo jak Wasze miny, kiedy obserwujecie polityków partii rządzącej usiłujących powiedzieć coś mądrego, udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że znają się na dziedzinie, za którą odpowiadają. Czy że w ogóle wiedzą o czym mówią.

Być może tak się akurat niefortunnie złożyło, że Ministrowie Błaszczak, Szyszko, Ziobro, Radziwiłł, Waszczykowski czy Macierewicz nie są wielkimi ekspertami w dziedzinach, które nadzorowane są przez resorty, na czele których wyżej wymienieni Panowie stoją. Ale czy to jest wystarczający powód do tego, żeby się nad nimi pastwić, mieszać ich z błotem, obrzucać inwektywami przy każdej nadarzającej się okazji? Albo średnio raz na tydzień chcieć odwołania któregoś z nich? Zgoda, że nie są idealnymi ministrami. Ale być może mają inne zalety, które docenia tak ogromna przecież część społeczeństwa, a przede wszystkim Prezes Jarosław Kaczyński? Zalety, które pozwalają im wytrwać na zajmowanych stanowiskach pomimo tych wszystkich błędów, potknięć czy w niektórych przypadkach nawet deficytów intelektualnych. Może np. każdy ze wspomnianych Panów potrafi bez większego problemu posłużyć się młotkiem?

zdjęcie: Nowy Dziennik

5/5 - (5 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.