Jacy uchodźcy pobili polskich policjantów kijem bejsbolowym?

REKLAMA

W sylwestrową noc zdarzyły sie dwa incydenty. W dwóch rożnych krajach, a rzec by można całkiem takie same. Pierwszy z incydentów zdarzył się we Francji, w miasteczku pod Paryżem.

Dwoje francuskich policjantów zostało brutalnie pobitych przez agresywny tłum w noc sylwestrową w podparyskim mieście Champigny-sur-Marne; incydent wywołał falę oburzenia nad Sekwaną – podała we wtorek agencja AFP. Do pobicia doszło podczas interwencji policji, gdy kilka osób próbowało wtargnąć na prywatne przyjęcie. W wyniku starć z tłumem policjantka ma obrażenia twarzy, a jej kolega złamany nos. Oboje zostali przetransportowani do szpitala – poinformowała agencja dpa. (http://www.tvn24.pl)

A oto garść komentarzy w polskim internecie: Francja plonie bo naprzyjmowali gości,ale to Polaków idących w pokojowym marszu niepodległości nazywa się faszystami,obłuda.
Lepiej żyć z kredytem niż z nożem w plecach.
Dobrze że nie użyli broni bo by mogli jeszcze skrzywdzić biednych gości których zaprosili do kraju.
Podobne komentarze można znaleźć w wielu miejscach. Niektóre bardziej brutalne, wulgarne i rasistowskie, ale wszystkie obwiniają uchodźców.

Tymczasem w Polsce

Drugie wydarzenie miało miejsce we Wrocławiu, w Polsce.również o tym wydarzeniu napisały i powiedziały media. Było bardzo podobne, a wręcz identyczne i też wiązało się z interwencją policjantów.

W noc sylwestrową doszło do poważnego ataku na policjantów. Napastnicy okleili radiowóz petardami, a następnie pobili kijem bejsbolowym policjantów, w tym jednego do nieprzytomności. W sylwestrową noc wrocławscy policjanci zostali zaatakowani przez grupę napastników. (wiadomosci.gazeta.pl)

Pod artykułami na temat wrocławskiego pobicia brak komentarzy „patriotów” i zwolenników czystości rasowej. Cicho sza. Można rzec, przemykają chyłkiem i jakoś nie piszą nic na ten temat. Jacy uchodźcy pobili polskich policjantów kijem bejsbolowym?

5/5 - (6 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.