Poczet Wybrańców Suwerena (5)

REKLAMA

Jacek Żalek – Na początku stycznia bieżącego roku, Pan poseł Jacek Żalek został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za naruszenie praw autorskich. Dziennikarzowi, któremu gwizdnął zdjęcie, następnie wykorzystane na swoich plakatach wyborczych, zobligowany jest zapłacić kwotę 2,5 tysiąca złotych. Etatowi komentatorzy wyroków jeszcze nie do końca zreformowanych polskich sądów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, znalezli się tym razem w sytuacji wyjątkowo niekomfortowej. Z jednej strony skazany został ich kolega koalicjant, co jest oczywiście rzeczą świadczącą o totalnym upadku polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ale z drugiej strony czyn, za który poseł Jacek dostanie tak mocno po kieszeni, popełniony został za czasów jego członkostwa w Platformie Obywatelskiej. I bądź tu teraz mądry człowieku! Bronić posła Jacka z Polski Razem przed niesprawiedliwym wyrokiem? Czy cieszyć się, że aferzysta Żalek z PO został słusznie skazany, co świadczy o końcu państwa teoretycznego? Byle kto tego nie udźwignie. Tu jest potrzebny ktoś naprawdę wybitny. Formatu Patryka Jakiego, a może nawet Marka Suskiego.

Jacek Żalek to z największych orędowników wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji. Wykazuje wzmożoną aktywność właśnie przy okazji co jaki czas pojawiających się pomysłów grzebania przy obecnie obowiązującej ustawie, nazywanej kompromisem aborcyjnym. W dyskusji, w której poruszony był temat ciężkich wad genetycznych płodu, był łaskaw sformułować zdanie następującej treści: „Każda matka wie, że jej dziecko umrze. Tak jest, każdy z nas umiera”. W zasadzie więc dla matki nie powinno mieć większego znaczenia to, czy jej dziecko, które przez 9 miesięcy nosi w swoim łonie urodzi się żywe, czy martwe. Oprócz kwestii aborcji, poseł Jacek Żalek jest też wybitnym ekspertem w tematyce zapłodnienia metodą in vitro. Inaczej niż jego kolega, pisowski radny z Krakowa Pan Adam Grelecki, nic co prawda nie wspominał o tym, jak jego zdaniem smakują dzieci ”wytworzone” przy użyciu tej metody, oraz nie wyraził głębokiego współczucia dla rodziców ”prawdziwych” dzieci, z powodu konieczności obcowania ich pociech z ”genetycznymi eksperymentami”, ale poseł Jacek ma tu do zaproponowania coś innego. Otóż jednym z argumentów jakich używa w walce o wprowadzenie całkowitego zakazu stosowania tej metody, jest obawa o to, iż najchętniej korzystałyby z niej pary homoseksualne. Jako potencjalnych ”nabywców dzieci z probówki”, Pan poseł Żalek wskazał na swoim profilu facebookowym zdjęcie kilku pomalowanych na kolorowo panów z fujarkami na wierzchu. Ciekawe czy tym razem zdjęcia użył zgodnie z prawem?

Nie mam pojęcia jak odbierać posła Żalka? Nie wydaje mi się możliwe, żeby parlamentarzysta kilku kadencji, z wykształcenia prawnik był kompletnym – (niech sobie tu każdy wstawi to, co uważa za najbardziej odpowiednie). Mnie zabrakło pomysłu i koncepcji na skomentowanie przytoczonych słów posła Żalka, które w jego przekonaniu są mocnym argumentem przemawiającym za wprowadzeniem całkowitego zakazu aborcji. Na szczęście wyręczył mnie on sam, twierdząc w którymś momencie, ”że jest dumny z faktu bycia pajacem”. Cóż, lepiej tego określić nie można. Nie mam co prawda przekonania, czy jest to akurat powód do dumy, ale i tym razem nie czuję się na siłach, żeby podejmować polemikę ze zdaniem Pana Żalka. Zresztą co do samego twierdzenia, kim jest Jacek Żalek, nie mogę się nie zgodzić.

5/5 - (2 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.