Szedł Grześ przez wieś, czyli dialogi z suwerenem dobrej zmiany

REKLAMA

Ponieważ żywotnie jestem zainteresowany polityką, a nawet jeśli nie jestem, to ona wciąż interesuje się mną, więc uczestniczę w rozmaitych dyskusjach, które toczą się w tzw. mediach społecznościowych. Już podczas kampanii przedwyborczej w 2015 roku okazało się, że nadchodząca „dobra zmiana” zapewniła sobie przewagę internetową. Wiarygodne źródła mówią o przynajmniej trzech agencjach zajmujących się kształtowaniem opinii, które na zlecenie Prawa i Sprawiedliwości zatrudniają kilka tysięcy osób, które w newralgicznych wydarzeniach mają zadanie zapobiegać złym opiniom na temat rządzącej partii lub w jej obronie dyskredytować przeciwników. Nazwano te grupy płatnych trolli internetowych Szefernaker Kohorten od nazwiska młodego działacza, który był pomysłodawcą tej akcji. Ponieważ oprócz tego są też tysiące ochotniczych aktywistów, więc trudno dziś amatorów odróżnić od aktywistów.
Zwykle zadaniem administratorom rozmaitych forów, a także grup zainteresowań i tzw. fanpejdżów na Facebooku pozostaje jedynie usuwanie i blokowanie trolli dobrej zmiany, bo ich poziom dyskusji burzy zwykle wiarę w ludzką inteligencję i sprowadza każdą dyskusję na dowolny temat ad absurdum. Jednak czasem można zaobserwować również zabawne momenty. Dziś na przykład podczas dyskusji o ostatnich protestach w obronie sądów przypałętał się pewien Grześ. Grześ miał swoje zdecydowane zdanie na temat protestujących i stwierdził (pisownię Grzesia zostawiamy w oryginale):

Większość ludzi jest ogłupiana sami nie bardzo wiedzą o co chodzi byle wyjść na ulice ps.(takie niech lepi siedzą w domu)

Natychmiast więc padło pytanie:

Rozmawiałeś z ludźmi, którzy protestują?

I grzesiowa riposta:

A po co wiesz kto ich wyprowadził i nimi manipuluje?

Jego interlokutor cierpliwie pytał dalej:

Grzesiu, skoro nie rozmawiałeś, to:
a) skąd wiesz, że nie wiedzą o co chodzi.
b) skąd wiesz, że są zmanipulowani?

Nie wszyscy byli tak cierpliwi w tej dyskusji, pojawiły się więc sugestie, że Grześ pier*** jak czerwony pasek w TVP Info, który to kanał zapewne ogląda.
Na to wszystko Grześ się zdenerwował i odpowiedział w stylu radzieckich towarzyszy ze znanego niegdyś w PRL dowcipu:

Pocałujta mnie w dupe madrale od siedmiu boleści:-))

Przyznam, że najbardziej rozbroiła mnie riposta kończąca tę dyskusję, na którą juz Grześ nie odpowiedział, albowiem „wydalił się” z grupy (być może z niewielką pomocą administratora).

Oho, kolega włączył myślenie. I siadły korki.

Zdjęcie: selfie internetowe trolli z TVP.

5/5 - (6 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.