Zenek Forever

REKLAMA

Zenek Forever

Jesienią 2069 roku przygotowania do „Sylwestra Marzeń” rozpoczęto wcześniej niż zwykle. To była pięćdziesiąta rocznica wyjątkowego sukcesu Polskiej Telewizji, którą rządził niegdyś Prezes Radiokomitetu Jacek Kurski. Niektórzy nazywali go za plecami „Krwawym Jackiem”, bowiem w realizacji swej wizji krzewienia kultury był bezwzględny i stanowczy. Jednak tylko dzięki tej szlachetnej pasji Telewizja Polska pod jego przewodnictwem stała się medium znanym na świecie. Organizacją, która tworzyła i narzucała całemu cywilizowanemu światu trendy kulturalne i artystyczne. Tegoroczna edycja nosić miała podtytuł „Zenek Forever”

Sylwester Marzeń to była sztandarowa impreza masowa w Polsce przez ostatnich pięćdziesiąt lat. Z roku na rok przybywało na nią więcej ludzi. U podnóża Tatr wybudowano setki ogromnych i wyposażonych luksusowo hoteli. Do Morskiego Oka ciągną się ruchomy chodnik. Tak samo na Giewont, gdzie w połowie pierwszej połowy XXI wieku wybudowano ogromny i nowy krzyż z pozłacanego żelaza, które rząd w tym celu specjalnie sprowadził z Londynu. Tradycją zresztą się stało, że w okresie jesiennych burzy, najbardziej religijni z rodaków udawali się na tę święta górę, by mieć możliwość dotknięcia Boga. W tym celu wierzchołek otoczono żelaznym łańcuchem połączonym z krzyżem, którego równocześnie mogło dotknąć pięćset osób. Najwyższy status – błogosławionych – zyskiwali ci, którzy przeżywali uderzenie pioruna.

Zenek, Zenek ponad wszystko

Sylwester rocznicowy „Zenek Forever” miał zgromadzić na żywo ponad pół miliona osób. W tym celu przygotowano olbrzymi wybetonowany plac oraz imponującą scenę wraz z potężnymi ekranami. Trzeba było w tym celu zlikwidować Tatrzański Park Narodowy, ale jak powiedział wciąż rządzący od lat – premier Morawiecki – stawiamy kulturę ponad naturę. A park wybuduje się potem gdzie indziej – dodał. Gwiazdą tegorocznej imprezy miał być powstały kilka lat wcześniej Australian Zenek&Akcent – zespół, który zajmował się wyłącznie graniem coverów słynnego polskiego kompozytora i wybitnego śpiewaka. Świeć Panie nad jego duszą.

Oprócz wszystkich koncertów poświęconych muzyce Zenka, będą również inne wiekopomne wydarzenia kulturalne. Wiekowy już wybitny autor Jacek Piekara otrzyma „Patriotycznego Nobla Polskiego” za swą wspaniałą powieść sprzed lat pt. „Przenajświętsza Rzeczpospolita”. Spotkanie uświetni wybitny dziennikarz Samuel Pereira, który poprowadzi telewizyjny show. Zaś mszę świętą w intencji świętej ojczyzny odprawi kardynał Międlar w asyście arcybiskupów Chyły i Oko. To będzie niezapomniany wieczór. Jesteśmy dumni z naszej ojczyzny.

5/5 - (1 vote)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.