Ocena działań Dudy.

REKLAMA

pic.php

No cóż. Duda jak to NKP, powiedział co mu kazali (kazał), ale odnieśmy się do tego tak jak powiedział to śp. Lech Kaczyński:

[…]„Nawet jeżeli w moim przekonaniu każda władza może podlegać krytyce, a więc także i Trybunał, to jest to władza, której istnienie, kompetencje są co do zasady niepodważalne. To też niezwykle wzmacnia pozycję tych, którzy funkcje sędziów Trybunału objęli. Zdaję sobie sprawę, że między różnymi organami władzy, organami władzy sądowej, władzy wykonawczej, ustawodawczej bywają napięcia. To jest rzecz normalna w demokracji”.

(…)

„Jest również rzeczą normalną, że orzecznictwo Pań i Panów sędziów może być przedmiotem dyskusji. Ale nie zmienia to faktu, że ta dyskusja, szczególnie po wydaniu orzeczenia, ma jedynie teoretyczny charakter, ponieważ zgodnie z naszą Konstytucją orzeczenie takie ma moc powszechnie obowiązującą”.

(…)

„Trybunał Konstytucyjny był, jest i będzie organem władzy całkowicie niezależnym i, jak wszyscy w Polsce zauważyli, pilnie owej niezależności strzegącym. Nie sądzę, żeby cokolwiek mogło temu stanąć na przeszkodzie”. […]

//źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19291079,duda-w-oredziu-po-linii-pis-zapomnial-co-mowil-o-trybunale.html#Czolka3Img

i on się zwie jego uczniem.

Ciekawe, wielu z nas nazywało Lecha Kaczyńskiego najgorszym prezydentem w historii RP, a tak naprawdę można mu zarzucić tylko całkowite uzależnienie od Jarosława, czyli można powiedzieć, że to Jarosław był najgorszym prezydentem w historii RP. Owszem: ale to Lech pełnił tę funkcję i jego uzależnienie stworzyło wiele ówczesnych problemów, ale o Lechu można powiedzieć jedno: był dobrym człowiekiem, prywatnie był kimś zupełnie innym niż musiał być przy swoim bracie, pamiętajcie! rodziny się nie wybiera.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

3 Komentarze

  1. Duda zleciał na samo dno w rekordowym czasie. Pomyśleć, że na Komorowskiego wylano niewyobrażalną ilość gnoju a potrafił zachować klasę. Duda nie ma w sobie za grosz klasy. Nie dorasta do pięt swoim poprzednikom, nawet Jaruzelskiemu.

  2. Kaczyński byłby najgorszym prezydentem, nawet gdyby jego brat był dobrym doradcą. Prezydent musi być samodzielny i kreatywny, a nie chłopcem na posyłki. Na szczęście był jeszcze inny doradca, zasługujący na uznanie i szacunek – moim zdaniem najlepszą Pierwszą Damą była Pani Maria Kaczyńska. Potwierdza to wczorajsza wypowiedź Pani Henryki Krzywonos i …..T. Rydzyka.

Komentowanie jest wyłączone.