Przegląd prasy.

REKLAMA

Minister i wicepremier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji S&P stwierdził, że „stan polskiej gospodarki jest doskonały”. Widać z tego, jak skutecznie działa PIS – przez niespełna trzy miesiące potrafiła wywindować naszą gospodarkę ze stanu absolutnej ruiny do doskonałości. I któż to twierdził, że cuda się nie zdarzają?!

 
Michał Karnowski, propagandzista PIS wyznał w szczerości swojej, że Donald Tusk, uważany kiedyś za naszego człowieka w Brukseli, okazał się człowiekiem Berlina w Polsce.

 
Jacek Żakowski radzi premier Szydło, żeby w Brukseli nie mówiła tego co mówi w Polsce, bo się zbłaźni.

 
Michał Ogórek wyznaje, iż odetchnął z ulgą, że nie wyrzucą nas z Eurowizji. Jego zdaniem chodzi tu o uniemożliwienie PIS zajęcia w Europie miejsca Conchity Wurst, przejęcia od niej jakby pałeczki pierwszeństwa. Zauważa z ubolewaniem, że PIS okazała się dla Europy za mało sexy. Znane powiedzenie o tym, że „jak panna jest brzydka i bez posagu, to nie może za bardzo wybrzydzać z wyborem starających się o jej rękę” poszerza o „zwłaszcza, że po zwycięstwie PIS panna ta dla Europy jeszcze zbrzydła a na posag od Brukseli wciąż dopiero liczy, w kolejnych transzach i jedyną zmianą w jej położeniu jest nabranie doświadczenia, czyli jakby utrata panieństwa”.

 
Kaczyński w Starachowicach – „Napotykamy trudności we wprowadzaniu zmian i znajdujemy się pod bardzo silnym naciskiem wewnętrznym i zewnętrznym. Zapewniamy jednak państwa, że ten nacisk nie powstrzyma naszej drogi i się na niej nie zatrzymamy”. Oj Jarosławie, Jarosławie …… – no cóż, pożyjemy, zobaczymy.

 
Profesor Gliński został „wybuczany” na uroczystości otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu, gdy mówił, że polska demokracja jest stabilna i odpowiedzialna. Było to „chamstwo i aroganctwo”, które, jak wiadomo, „należy zwalczać siłom i godnościom osobistom”. Toż to przypomina – wypisz, wymaluj – buczenie jakiejś hołoty na Cmentarzu Powązkowskim i pod innymi, ważnymi pomnikami przez kilka lat.

 
W WP, jak zwykle, mnóstwo alarmistycznych tytułów w rodzaju „Rosja zbroi się na … Arktyce”, „Przełomowe zmiany w służbie zdrowia”, czy też „Niemcy chcą kneblować polskie media” – to praktykowany od dawna chwyt na zwiększenie poczytności portalu.

 
Nasi szczypiorniści, których nazywa się mistrzami w budowaniu horrorów, wygrali już drugi mecz na ME i awansowali do następnej rundy rozgrywek.

 
Tusk do Dudy w Brukseli – „Narracja, że polska sytuacja gospodarcza jest katastroficzna, mogła doprowadzić do tego, że ktoś w to wreszcie uwierzył.  Pokazuje to np. ten ostatni rating, moim zdaniem przesadzony i niesprawiedliwy, agencji S&P. Cieszę się, że pierwszymi, którzy prostowali ten obraz, byli urzędnicy nowego polskiego rządu. Te miłe słowa, które powiedzieli o stanie polskiej gospodarki, są także dla mnie osobistą satysfakcją. (…) Generalnie w Brukseli pracuje się w dzień, nie w nocy i to nie sprzyja spiskom, również kreowanym przeciwko Polsce, bo Polska nie ma wrogów w UE. (…) Zawsze jest czas, by przejść na jasną stronę mocy i taka była polska historia w ostatnich dziesięcioleciach. (…) Nie mam w agendzie RE punktu „sytuacja w Polsce”. Wszczęcie procedury dotyczącej ochrony państwa prawa jest raczej szansą na rozładowanie złych emocji wobec Polski”.                                   Komentarz: Patrz Andrzeju Dudo, zwany przez niektórych prezydentem, jak się zachowują i wypowiadają prawdziwi politycy. Patrz i ucz się!

 
Cdn, …

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

10 Komentarze

 1. Nasi szczypiorniści wygrali wczoraj z Francją, drużyną uważaną za kosmiczną – mistrzami świata, Europy i olimpijskimi, z którą skazywani byli na pożarcie. Wygrali 31:25, grając na luzie, wobec 15 tysięcy żywiołowo ich dopingujących kibiców. Awansowali tym samym do drugiej rundy ME z kompletem punktów. Wszystko to po wyszarpanych jednobramkowych zwycięstwach z Serbią i Macedonią. Brawo !!!!!

  Za to premier Szydło w ramach „niedonoszenia” na własny kraj mówiła wczoraj w PE o głodujących polskich dzieciach i biedzie emerytów. Chwaliła się za to naszą gospodarką, tempem rozwoju i kwitnącą demokracją, mimo tego, że wcześniej rozdano broszurę opisującą, jak to poprzednia koalicja nasz kraj „zapuściła”. Pomieszanie z poplątaniem! Europosłowie PO tą debatę odpuścili, nie wiem, czy słusznie. Tłumaczyli to tym, że nie chcieli na forum PE przenosić wojny polsko – polskiej. Posłowie PIS pluli natomiast ile wlezie, wcale się tym nie przejmując.

  • A czy posłowie pis kiedykolwiek przejmowali się takimi drobiazgami jak wizerunek kraju za granicą, przyzwoitość, czy też merytoryka argumentów. Trzeba też przypominać o tym, jak europosłowie pis (do pana mówię Ryszardzie Czarnecki) donosili na nasz kraj na forum europy.
   Zauważyłem straszne rozplenienie pisowskich troli na forach (np.; wyborczej). Robi się trochę straszno.

  • Jaka bieda emerytów? Emeryci w Polsce żyją kwitnąco. Jadą do Brukseli, spontanicznie, z kapelą, muzyką, kwiatami, żeby poprzeć PiS i Beatę Szydło.
   A tak swoją drogą to PO się ostatnio specjalizuje w wychodzeniu. Kiedyś wyjdą z sejmu, a PiS nam w tym czasie zafunduje nową konstytucję.
   Niestety – moim zdaniem – to jest koniec tej formacji. Od dawna potykają się niedojdy o własne nogi, a obecnie to już jest szczyt nieudacznictwa.

 2. W związku z komentarzami Pani Szydło o milionie uchodźców z Ukrainy w Polsce, na Ukrainie zaliczono zbiorowego facepalma. Pani Szydło przypominamy o istnieniu słowników i prosimy o poszukanie słowa imigrant.

 3. Codziennie facepam. Zamiast programu in-vitro ma być narodowy program prokreacyjny obejmujący edukację, profilaktykę i diagnostykę. Proszę o informację jak niedrożne jajniki mogą zostać wyleczone za pomocą edukacji lub diagnostyki. Kurwa!
  Druga sprawa, że zapachniało mi to Lebensbornem.

 4. Pojawiła się dzisiaj informacja, że w czasie niespełna trzymiesięcznych rządów PIS z naszej giełdy „wyparowało” około 120 miliardów złotych. Wygląda to na rekord świata. Złoty jest nadal na katastrofalnie niskim poziomie w stosunku do innych walut, z czego niewątpliwie bardzo się „cieszą” kredytobiorcy zadłużeni w oparciu o te waluty. Nie wiem o ile wzrosły koszty obsługi polskiego zadłużenia ale pewnie również godnie. Idziemy więc w szybkim tempie nie tylko do katastrofy politycznej, bo tą już mamy, ale również gospodarczej.

  PIS chyba powoli zaczyna dostrzegać, że przedobrzył i że może mu się to odbić czkawką. Stąd, sądzę, jakieś rozpaczliwe i odpowiednio głupie propozycje dla partii opozycyjnych, dotyczące rozwiązania problemu z TK. Piłka jest po stronie Kaczyńskiego i Dudy. Muszą znaleźć jakieś rozwiązanie na załagodzenie konfliktu. Wkrótce – bowiem – TK orzeknie, że nowelizacja ustawy o Trybunale jest niezgodna z Konstytucją, UE zaostrzy kurs, podobnie zrobią Stany Zjednoczone i jedynym wyjściem, jakie będzie miał Kaczyński, będzie zbratanie się z Putinem, wzorem Orbana. Wtedy jednak Naród wylegnie na ulice już nie „kosmetycznie”, ale masowo i PIS będzie musiał pakować walizki. Żadne 500+ już mu wtedy nie pomoże.

  • Dziś w głównym wydaniu Dziennika TVP 1 podano, że spadek na naszej giełdzie to ok9%, w Chinach, Londynie i Niemczech po kilkanaście procent. I komu wierzyć? PiSowi? O! Takiego dudę!
   PiS niczego nie dostrzega, a Jarek i owszem. Ale kursu nie zmieni i już! Nawet jeśli bałagan powiększy się, a UE i USA zaostrzą kurs. Może ostatecznie usunie Szydło, a nawet Dudę, wtedy nowe pacynki ogłoszą nowe otwarcie. I dalej wkoło Jarek.
   Z Puttinem niekoniecznie się zbrata, ale nadal będzie mu iść na rękę. Naród raczej nie wyjdzie masowo na ulice, ale jest wiele metod nękania niechcianej władzy – http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1647654,1,obywatelski-opor-przeciw-autorytarnej-wladzy.read

Komentowanie jest wyłączone.