Co będzie jesienią?

REKLAMA

Co będzie jesienią?

Liczyłem na cud. Wielu znajomych spoglądało na mnie jak na idiotę, mówiąc, że w kraju, gdzie 40 procent ludzi w ogóle niczego nie czyta, a 70 procent z tych co czytają, nie rozumie tego co czyta, bliżej nam do tragedii niż do cudu. Wykrakali! Wygrała partia władzy, rzucająca ochłapy ludowi, korzystająca ze spacyfikowanych tv i radia bez żadnych zahamowań. Partia zdyscyplinowana i świetnie czująca się w terenie. Partia z jednym wodzem na czele, rozdająca miliardy, żeby utrzymać się przy władzy, kosztem budżetu, czyli naszym.

Wygrała partia, która umiejętnie wyczuła deficyty socjalne, społeczne nierówności, wkurw Ściany Wschodniej, która ma w dupie prawa mniejszości narodowych i seksualnych i nie zdzierży ataków na kościół. Wygrała Polska antyunijna, obyczajowo zacofana, dumna ze swojej historii, ale tej napisanej przez PiS. Wygrała Polska zadufana, której nikt nie podskoczy, bezlitosna w tępieniu lewaków i Żydów. Polska toruńska i częstochowska, w której bez żadnego trybu robi się geszefty z Kościołem, Polska, w której policja, prokuratura, sądy aż po TK jest w rękach jednego posła.

Przerżnęła Polska brukselska z koalicją bez wyrazu i programu. Przegrała Polska demokratyczna i tolerancyjna, hołdująca idei trójpodziału władzy, który mało kogo obchodzi. Padła w boju koalicja bez armat, bez przywódcy, pozwalająca PiS narzucać narrację przez całą kampanię. Przerżnęła Koalicja bez twardego elektoratu, który w ciemno kupiłby jej program – gdyby był. Zabrakło koalicji otwartej, a zwłaszcza opiekuńczej. Takiej, która bryluje nie tylko na salonach, ale też w Polsce ludowej, prostej i ubogiej. Jeśli ona nie wypracuje programu – upadnie.

Wybory europejskie mają spory wpływ na parlamentarne i prezydenckie. Jeśli BeSzydło teraz zdobyła najwięcej głosów, to co będzie jesienią?

Zdjęcie: Irish Times

5/5 - (15 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

4 Komentarze

  1. Może pis powinien wygrać i porządzić jeszcze jedną kadencję. Żeby sami musieli zmierzyć się konsekwencjami tego, co zepsuli.
    Inna sprawa, że polacy chyba zasługują na pis. Tak po prostu.

Komentowanie jest wyłączone.