Gowin Schrödingera

REKLAMA

serce krwawi

Wyobraźmy sobie, że na przekór rozsądkowi, wola wodza zostanie wypełniona i wybory się odbędą 10 maja. Dotychczas zostały przeprowadzone trzy sondaże przez różne sondażownie i ich wyniki były zbliżone. Około 70% respondentów oznajmiało, że mniej lub bardziej boi się wziąć udział w wyborach i najprawdopodobniej udziału w nich nie wezmą.

Partia Kaczyńskiego prze do wyborów, ponieważ dotychczasowe sondaże wskazywały, że teraz Duda ma największą szansę wygrać. Jeszcze w marcu było prawie pewne, że wygrać może w pierwszej turze. Nigdy jeszcze Duda nie miał tak wysokich notowań. Jednak sytuacja się może zmienić, gdy na jaw będą wychodzić oszustwa, kłamstwa i nieudolność obecnej władzy. Za kilka miesięcy sytuacja może się zmienić zdecydowanie. Dzisiejszy sondaż wykonany dla Rzeczypospolitej przez Ibris wskazuje na kierunek tych zmian.

Jeśli z 30 milionów uprawnionych pójdzie mniej niż jedna trzecia to będzie zaledwie 9 milionów obywateli. A do 10 maja wraz ze wzrostem zagrożenia zakażeniem, ta frekwencja jeszcze może się zmniejszyć. Sondaż dzisiejszy mówi, że zaledwie 47% zagłosuje na Dudę. Czyli obecny lokator pałacu prezydenckiego nie wygra prezydentury i konieczna będzie druga tura. Jednak do 24 maja (termin drugiej tury) epidemia będzie rozwijać w niespotykanym tempie. I nawet najwierniejsi żołnierze Kaczyńskiego nie zdecydują się na ogłoszenie drugiej tury wyborów.

Jakie mogłyby być konsekwencje? Przerwanie wyborów w ich trakcie oznacza brak rozstrzygnięcia. Chyba też oznacza, że kadencja Dudy nie podlega przedłużeniu. Wchodzimy w sytuację tak absurdalną, że tylko Gowin może być bardziej absurdalny. Albowiem cały ten tekst wywołany został tym, że dziś Jarosław Gowin oznajmił, że wychodzi z koalicji rezygnując z bycia wicepremierem, ale nie rezygnuje, bo jego ugrupowanie w koalicji zostaje. Jest przeciw wyborom 10 maja, ale jego ugrupowanie jest za. Czyli za, ale przeciw. Przeciw, ale za. Taki ssak bezkręgowy, czyli Gowin Schrödingera.

5/5 - (3 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. Gowin stosuje RWD – Ratuj Własną Dupę. On wie, ze Priwislinski Kraj czeka PiSdziec. Zdobył odpowiednie doświadczenie, gdy uciekł z tonącej PO-łajby w 2013 roku. Może się skuma z Pawłem Kowalem, Poncyliuszem i miśkiem Kamińskim w następnym rozdaniu parlamentarnym?

Komentowanie jest wyłączone.