Im się udało

REKLAMA

Im się udało

Niezależnie od wyników przyszłych wyborów takich czy innych PiS zrobił coś, czego nikt dotąd nie chciał i nie próbował zrobić. Przewrócił hierarchię wartości w Polsce. Dał głos tym, którzy z radością wyrażają swe najniższe instynkty. Nie jest istotne czyjeś morale, wykształcenie, umiejętności, uczciwość. Ważne jest tylko to, czy popiera partię obecnie rządzącą. Jak u Orwella – ignorancja to siła.

Dla partyjnych interesów zniszczono autorytet prawa. Dlatego w TVP widzimy jak rolnik szydzi z profesora Rzeplińskiego. Dlatego magister prawa wyniesiona na wysokie stanowisko kpi z kilkuset autorytetów prawniczych z najlepszych polskich uczelni. Społeczeństwo klaszczące nieprawidłowo wybranemu TK i KRS nie zdaje sobie sprawy, że te nieprawidłowości uderzą w konkretne sprawy poszczególnych obywateli.

* * *

Ludzie, którzy nie zdają sobie sprawy jak Hitler doszedł do władzy, z radością popierają faszyzujących młodzieńców, dając im moralne prawo kopania leżącego. Bo przecież ten kopany brał udział w bójce. Ataki rasistowskie i werbalne na różne grupy narodowościowe stały się normą, bo przecież „Polska dla Polaków”. Rządzący z przyjemnością przyglądają się neonazistom, jednocześnie sprowadzając do Polski imigrantów. Ale o tym chłopcy-narodowcy przecież nie muszą wiedzieć.

Partia rządząca bazuje na lenistwie ludzi. Na tym, że nie chce im się sprawdzać, jak mały odsetek prawdy jest w wypowiedziach rządzących. Nie sprawdzają, że prawdopodobnie jedyną drogą wybudowaną całości za rządów PiS jest droga do domu byłej premier Szydło. Nie sprawdzają jak ogromny chaos zrobiła minister Zalewska w oświacie. Ani też nie chcą myśleć, jak gigantyczne pieniądze są wydawane na prezesów w spółkach Skarbu Państwa.

* * *

Prawo i Sprawiedliwość wie, że do do osób świadomych praktycznie nie może trafić. Wobec tego najprościej jest dołożyć trochę pieniędzy i obiecanek ludziom, którzy ogłupieni propagandą wezmą za dobrą monetę wszystko, co im się poda w przekazie z Nowogrodzkiej. A jeśli chcą autorytetów? Proszę bardzo – od czasu do czasu pokażą w telewizji pewnego starszego człowieka, który wyjaśni im co mają myśleć, używając przy tym jakiegoś nieznanego słowa. Co z całą pewnością świadczy o tym, że jest znakomitością w każdej dziedzinie.

Wszystko, co jest źle widziane w cywilizowanych społeczeństwach jak kłamstwo, nieuczciwość, pogarda dla innych, brak poszanowania dla autorytetów i stawianie na piedestał wszelkiego rodzaju ignorancji i głupoty – w Polsce rządzonej przez PiS jest mile widziane i sowicie wynagradzane. A proces powrotu do cywilizowanych standardów będzie dużo dłuższy niż ich utrata. Tym dłuższy, im dłużej Prawo i Sprawiedliwość będzie przy władzy.

5/5 - (17 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.