Rzeczy, które dla PO były niemożliwe

REKLAMA

fala nienawiści

PiS zapłacił za spot, w którym przekonuje, że jest lepszy od poprzedników, bo „rzeczy, które dla PO były niemożliwe, my robimy „. W tym przypadku, jak nigdy, PiS mówi szczerą prawdę. Oto jest geniusz prezesa.

Dla PO faktycznie niemożliwym było ułaskawienie przez prezydenta niewinnych z mocy prawa łajdaków. Dla PO niemożliwym, a wręcz niepojętym było mordowanie Puszczy Białowieskiej tylko dlatego, by jakiś koleś mógł zarobić potem miliony na handlu wyciętym drzewem. Dla PO niemożliwymi były nocne głosowania sejmowe, niepublikowanie wyroków i zaprzysięganie nielegalnie wybranych sędziów do TK przez jakiegoś złamasa w pidżamie.
Było niemożliwym dla PO gwałcenie Konstytucji, barykadowanie Sejmu i odgradzanie go od Obywateli kordonami policji, obrażanie protestujących niepełnosprawnych, wyłączanie mikrofonów opozycji czy wreszcie odbieranie części pensji posłom krytykującym władzę. Niemożliwym za rządów PO było nazywanie adwersarzy politycznych gorszym sortem, elementem animalnym czy zdradzieckimi mordami. Za czasów PO żaden generał nie salutował przed opasłym gówniarzem – pomocnikiem aptekarza.

Niemożliwym za rządów PO było, by banda faszystowskich zwyrodnialców mogła bezkarnie skopać kobiety próbujące zablokować ich marsz, niemożliwym było używanie policyjnej przemocy wobec legalnie demonstrujących obywateli, a potem, w ramach szykan, ciąganie ich po sądach za naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Niemożliwym było, by niedouczony prokurator generalny decydował kto może być sędzią, a kto nie może. Niemożliwymi były wszechobecna dziś nienawiść, pogarda, głupota i chamstwo. Wiele innych rzeczy też było niemożliwych. Dziś stały się możliwe.

Obojętnie jak głupio to zabrzmi, ale jesteśmy w stanie wojny. I nie zaczęła się ona w 2015 roku, lecz wraz z narodzinami Kaczyńskiego. Wojna zwykle zaczyna się o wiele wcześniej, ale ludzie aż do pierwszych strzałów nie wierzą w wojnę. Dają się nieść absurdalnemu entuzjazmowi, a potem, gdy wojna przychodzi do ich domów, nie rozumieją skąd się wzięła. To co wydawało się niemożliwe, stało się możliwe. Stąd się wzięła.

4.7/5 - (13 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.