Lex Czarnek

REKLAMA

Lex Czarnek

Co wnikliwsi zauważyli, że mamy dziś w kraju dwa stany wyjątkowe. Stan wyjątkowy na granicy i stan wyjątkowy w oświacie. W przypadku uchodźców wiadomo o co chodzi. Ma być o nich cicho, jakby w ogóle ich nie było. A jak ich nie ma, to nie ma komu współczuć, a rządzących obwiniać za ich obecną niedolę. Problem jednak w tym, że zasiekami PiS otacza również szkoły. Czekista Czarnek za pomocą siania strachu, gróźb, ręcznego sterowania czy innych represji wobec nauczycieli i dyrektorów szkół chce wprowadzić system brutalnego zamordyzmu. Szkoła jego marzeń ma odizolować uczniów od współczesności, różnorodności, aspiracji, otwartości, tolerancji czy zagrożeń. Ma za to przekształcić młodzież w tępe muły tyrające ku chwale dyktatury. Projekt czekisty Czarnka ma stworzyć ze szkół folwarki z bezwolnymi posłusznymi wobec panów dobrodziejów dziećmi.

Stan wyjątkowy na granicy bez wątpienia zwielokrotni cierpienia uchodźców, pozbawi ich praw narażając jednocześnie na samowolę pisowskich służb. Przemoc i cierpienia dotkną także polskie szkoły, na których łapę położy czekista Czarnek i jego, wyposażeni w ogromną władzę, kuratorzy. I nie pociesza mnie wcale argument, że będzie to przemoc tylko ideologiczna, którą młodzież oleje ciepłym zdrowym moczem.

Zdaję sobie sprawę, że będą jej wisieć, jak kilo kitu, teksty JPII czy o heroizmie żołnierzy wyklętych. Zbrodnia polega na tym, że szkoła czekisty Czarnka z opresji i szykan wobec nieprawomyślnych uczniów i nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy nie mieszczą się w pisowskiej estetyce, uczyni integralny element nowego systemu oświaty. Jego pierwszymi ofiarami staną się dziewczęta odporne na „cnoty niewieście”, uczniowie spod znaku LGBT, czy dzieciaki, którym na sercu leżą sprawy klimatu. PiS traktuje bowiem samodzielnie myślących uczniów i nauczycieli jak uchodźców. Chce pozbawić ich głosu, widoczności i, w efekcie, wolności. Tak PiS walczy o zachowanie władzy. To walka z ogromną rzeszą wolnych Obywateli i ich dziećmi. Argumenty PiS to pałki i drut kolczasty, i gęby pełne słów o wolności, sprawiedliwości i bezpieczeństwie.

5/5 - (5 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.