Manifestacje.

REKLAMA

Manifestacje w obronie demokracji. W Warszawie wzięło w nich udział około 50 tysięcy osób, w innych miastach również wiele tysięcy. Musimy zatrzymać marsz szaleńców stwierdził R. Petru. Krzyki pod pałacem prezydenckim, typu Duda oddaj dyplom, czy też stwierdzenia – Andrzej Duda, zwany przez niektórych prezydentem a przez innych kotem prezesa. Smutne to! Jednak honor ma się tylko jeden i po  utracie nie sposób go odzyskać.

Prezes właśnie zapowiedział, że żadnej publikacji wyroków TK nie będzie. Zmierza więc wyraźnie do jego likwidacji lub paraliżu. Poza tym stwierdził, że osoby skarżące się na obecny rząd są zdrajcami narodu i najgorszym sortem Polaków. Widać, że go zabolało. Drodzy użytkownicy Habemus Dudam – to się odnosi również do was.

KOD, który powstał zaledwie trzy tygodnie temu potrafił zgromadzić na manifestacjach przeciwko rządowi kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Potrafił mimo tego, że rząd działa dopiero miesiąc a normalnie nowy rząd cieszył się z reguły stoma dniami „okresu miodowego”.

Podział z czasu ostatnich wyborów rozlał się na ulice. Trudno odpowiedzieć, czy to dobrze, czy źle. Wiadomo od dawna, że w naszym społeczeństwie nie ma kultury kompromisu. Zwycięska partia idzie po bandzie i nie słyszy głosów  sprzeciwu aż do następnych wyborów, gdy inna zwycięska partia zaczyna gnębić dzisiejszych zwycięzców. W latach osiemdziesiątych było łatwiej, bo walczyliśmy z władzą, którą zdecydowana większość uważała za obcą. Dzisiaj walczymy z władzą, którą sobie sami wybraliśmy, niestety.

Tak czy inaczej budzi się społeczeństwo obywatelskie. Kaczyński będzie miał z tym coraz większy problem. Słowa, które dzisiaj padają, zostaną zapamiętane i kiedyś powrócą. Podłe zachowania obrócą się zaś przeciwko tym, którzy się na nie ważą.

Jutro kolejna manifestacja, organizowana tym razem przez PIS. W ten sposób partia ta będzie świętowała rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Czy można się temu dziwić? Chyba nie. Łamią przecież demokrację i prawa obywatelskie jak kiedyś komuchy.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. Chyba to jest jedyna partia, która zorganizowała sobie marsz poparcia. Widać, że Kaczora bardzo zabolało powstanie KOD i manifestacje. Niech bardziej obraża ludzi, to się doczeka jeszcze poważniejszych protestów.

  2. Po pierwszych ułaskawieniach i mianowaniach pojawił się w Warszawie wierszyk, w paru odmianach:
    „Tworzą w PiSie nowe dzieje, komuniści i złodzieje ”
    Wierszyk chyba spodobał się Kaczyńskiemu, bo ku memu zdziwieniu, zacytował go pod Trybunałem, na koniec dzisiejszej manifestacji.

Komentowanie jest wyłączone.