(Nie) Ludzka twarz władzy

REKLAMA

Los osób niepełnosprawnych

Los osób niepełnosprawnych i ich rodzin w Polsce jest bardzo ciężki, a pomoc państwa znikoma. Protestujący w Sejmie przedstawili dwa łatwe do pojęcia postulaty: zrównanie rent do ogólnego poziomu i zasiłku pielęgnacyjnego do 500 zł. Nie jest to kwota wielka. Obrazki z Sejmu pokazują ułamek ich trudnej sytuacji i zyskują im powszechną sympatię. Im dłużej protest będzie trwał, tym bardziej będzie uderzał w notowania PiS, co akurat mnie cieszy.

Bo to przecież PiS zawsze podkreślał swoją empatię i wrażliwość społeczną. W kampaniach wyborczych Duda i Szydło pozowali na tych, którzy są blisko ludzi. W polskiej polityce dużo łatwiej jest zdobywać poparcie niż odzyskiwać utracone. Jeśli Polacy położą lachę na jakiejś partii, niechętnie zaufają ponownie. Takie ugrupowania zwykle znikają ze sceny – AWS, Samoobrona czy Ruch Palikota.

Morawiecki na spotkaniu z rodzinami w Sejmie wielce się zdziwił, że nikt nie kupił jego korporacyjnych pierdół o daninie solidarnościowej i projekcie uchwały do 15 mają. A Szydło, ponoć wicepremier do spraw społecznych, która siermiężnie budowała wizerunek ciepłej matki Polki, do Sejmu w ogóle nie przyszła. Kopnęła się za to popływać tratwą po Dunajcu. Pisowskim miłosierdziem wykazał się na koniec Kuchciński nie wypuszczając do Sejmu rehabilitantów. I raptem okazało się, że król jest nagi. PiS nie potrafi okazać elementarnej empatii tym, którzy na nią naprawdę zasługują. Nie potrafi też rozwiązać prostego kryzysu.

Ta władza obnaża właśnie swą nieudolność, a wielu ceniło PiS za efektywność. Przecież tej sekty nie imał się żaden kryzys. Teraz zbroja zaczyna rdzewieć. Gacie się prują.
Myślę, że do akcji będzie musiał wkroczyć sam gnom. Jeśli smród będzie narastał, naczelnik oznajmi raptem, że kasa się jednak znalazła. Tylko ile razy można powtarzać ten numer. W kolejce staną inne grupy, a roszczenia zaczną się mnożyć.

4.4/5 - (9 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. A najlepsze jest to, że przecież w 24 godziny potrafili uchwalić ustawę o znacznie większym wpływie ekonomicznym na państwo (500+), a tu nagle trzeba przemyśleć sprawę, bo to nie jest takie łatwe. Hipokryzja pełną gębą.

Komentowanie jest wyłączone.