Niech się święci 12 listopada

REKLAMA

Niech się święci 12 listopada

Prawo i Sprawiedliwość za pomocą 184 swoich oraz 14 posłów z innych ugrupowań przegłosowało projekt ustawy o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Jak tłumaczy to posłanka PiSu jest to po to, by “pozwolić Polakom na godniejsze uczczenie jubileuszu odzyskania niepodległości”. Chwalebne, owszem. Prawa do godnego (ich zdaniem) świętowania jednak PiS nie daje pracownikom placówek handlowych, szpitali, placówek świadczących opiekę zdrowotną czy aptek. Rządzących nie interesuje, że taki wolny dzień- 12 listopada wszak nie jest żadnym świętem państwowym- generuje straty dla gospodarki, wyliczane na około 4 miliardy. Jak zwykle na rozrywce PiS nie oszczędza. Przecież wszelkie obchody Święta Odzyskania Niepodległości będą sie odbywały 11. listopada. Jaki cel przyświeca rządzącym? Czy chcą upamiętnić wybory samorządowe z 2006 roku? Czy premierę filmu “O dwóch takich co ukradli księżyc” z 1962 roku, żeby udobruchać prezesa partii rządzącej po niesatysfakcjonującym wyniku wyborów samorządowych? A może po prostu uważają, że Polacy nie są w stanie pracować po dwóch dniach prawdziwie polskiego świętowania i potrzebują jeden dzień “kacowego”? A może po prostu chcą się podlizać ewentualnym wyborcom przed drugą turą wyborów?

Niezależnie od przyczyn wynik jest jeden: znowu dzielą Polaków na lepszych – mających prawo do świętowania i gorszych – idących tego dnia do pracy. Znowu pokazują, że nie liczą sie z pieniędzmi. Pokazują, że nie interesuje ich, jak przedsiębiorcy zorganizują sobie tego dnia pracę.

W sumie niezrozumiałe jest dlaczego przeprowadzili tę ustawę przez Sejm, a następnie po co ma nad nią obradować Senat. Czy nie byłoby prostsze po prostu dać mikrofon jednemu z posłów, który po długiej absencji pojawił się w pracy, a ów poseł mógłby powiedzieć jak niezapomniany Michnikowski w Seksmisji: Tu Jej Ekscelencja. Jutro dzień wolny. Zarządzam święto państwowe.

4.9/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.