Ostra jazda w dół

REKLAMA

Polacy kochają Jarosława Kaczyńskiego

Polacy 60+ zgodnie twierdzą, że obecna telewizja państwowa, przypomina tę z czasów PRL. Różnią się jednak oceną tego faktu. Połowie z emerytów to się bardzo podoba, bo się czują, jakby wrócili do czasów młodości. Druga połowa używa na określenie telewizji Jacka Kurskiego słów powszechnie uznawanych jako wulgarne i obelżywe. Większość młodszego społeczeństwa przestaje oglądać dokonania ekipy z Holecką, Jakimowiczem i Ogórek oraz całej reszty pod wodzą Kurskiego. Nikogo nie przekonuje już propaganda sącząca się z odbiorników.

Tymczasem na marginesie propagandy i idiotycznych beznadziejnych programów jest coś, czego sami widzowie nie widzą. Oglądalność spada na łeb na szyję. „Dziennik Gazeta Prawna” pisze, że TVP wystosowała do reklamodawców pisma mówiące o tym, że niektóre kampanie reklamowe nie zostaną zrealizowane. Spada oglądalność, a więc telewizja nie dotrze do reklamobiorców. No bo jak?

Wielki problem Telewizji Polskiej to szybko spadająca oglądalność jej dwóch flagowych kanałów w grupie komercyjnej, czyli wśród widzów w wieku od 16 do 49 lat. (Jacek Bereźnicki, Spidersweb)

*

Kurskiemu pozostała więc głównie starsza widownia, tęskniąca za PRLem, która zamieniła na starość Lenina na Jezusa. Ale reklamowo ci emeryci się niespecjalnie liczą. Nie kupią automatycznych odkurzaczy, wspaniałych zmywarek do naczyń, stucalowych telewizorów, ani reklamowanych proszków do prania. Idąc do sklepu, kupują to, co najtańsze. Nie mają mocnej siły nabywczej.

Z monitoringu prowadzonego przez firmę badawczą Nielsen wynika, że we wrześniu TVP1 i TVP2 miały tak słabe wyniki w grupie komercyjnej, że tylko o około 0,5 pkt proc. wyprzedziły takie stacje jak TV Puls czy TVN 7. TVN i Polsat od dawna są poza zasięgiem TVP, a teraz przewaga jeszcze wzrosła. (Jacek Bereźnicki, Spidersweb)

Czy Jacka Kurskiego pogłaszcze za to po główce pan prezes Kaczyński? Czy rząd będzie bez końca dotował dobrze płatne synekury idiotów w TVP? Kiedy zacznie się zaciskanie pasa? Wygląda na to, że ten moment powoli już nadchodzi. Ostra jazda w dół. Jest źle, a będzie gorzej.

5/5 - (4 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.